Tři body jsou doma! Energie přejela Pardubice

Energetici nešli do pátečního utkání s Pardubicemi zrovna jako favoriti, předvedli ale jeden z nejlepších výkonů v letošní sezoně. Od začátku na soupeře vlétli, diktovali tempo, drželi kotouč a hlavně skórovali. Dělali všechno pro to, aby si z utkání se třetím celkem tabulky odnesli tři body, což se jim podařilo na výbornou. Střelecké milníky zaznamenali Parkkonen s Kracíkem, vstřelili svou první a stou branku v extralize.
Tipsport extraliga, 24. kolo, pá 19.11.2021
Pardubice
4:1
1:0, 3:1, 0:0
Branky a nahrávky: 4. Flek (Dlapa), 25. Plutnar (T. Rachůnek, Jiří Kulich), 37. Kracík, 37. Parkkonen (T. Mikúš) – 33. R. Kousal (Camara, Říčka).
diváci2169
Karlovy Vary: Habal – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – T. Mikúš, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
Pardubice: Klouček (37. Frodl) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Říčka, Cienciala, O. Rohlík – Hecl, R. Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Anděl, O. Roman, T. Urban.

Energetici naskočili po reprezentační pauze do druhého utkání a chtěli napravit dojem a bodový zisk z nepovedeného středečního klání s Kladnem. Sloužit k tomu měl i lepší vstup do zápasu, což Karlovarští splnili na výbornou. Už po třech minutách totiž předvedl krásnou akci Jakub Flek, který si po přiťuknutí od Dlapy sjel mezi kruhy a otevřel skóre utkání. Karlovarští byli i nadále velmi aktivní a drali se kupředu, v cestě jim ale stál brankář Klouček. Nejprve vychytal Kracíka v úniku, poté zvládl i přečíslení Kohouta s Hladonikem. Hosté se pomalu dostávali do hry a i oni předváděli nějaké kombinace, k brance to ale nevedlo. Naopak na druhé straně hrozil Vondráček, skóre se ale neměnilo.

Na konci první části měli energetici výhodu přesilovky, která se přenesla do části druhé, využita nebyla a naopak mohl skórovat při návratu z trestné lavice Nakládal, neproměnil a navíc se při střetu ještě poranil. Hra se hodně rychle dostala do pořádného tempa, což domácím vyhovovalo. Koblasa prověřil Kloučkovy betony, na druhé straně na poslední chvíli zachraňoval na brankové čáře puk Vondráček. Energetici se krátce poté začali radovat ze vstřelené branky, kvůli posunuté brance ale uznána nebyla. To jim vadit nemuselo, o čtyři vteřiny později totiž vstřelili další. Vyhrané vhazování a tvrdá střela Michala Plutnaraznamenala dvoubrankové vedení.

Hra se na chvíli uklidnila, poté to tam ale opět začalo doslova padat. Pardubice díky Robertu Kousalovi využily přesilovou hru a vykřesaly naději, poté je ale zastavilo jejich vlastní vyloučení. To sice bylo zmírněno vyloučením domácích, to ale bylo osudné. Když se totiž Jaroslav Kracík vracel z trestné lavice, zachytil puk, vydal se kupředu a jeho nahození si obránce srazil do brány. Karlovarský centr tak vstřelil 100. branku v extralize. Uběhlo jen 28 vteřin a domácí se znovu radovali. Zpoza kruhů se do puku opřel Patrik Parkkonen, vstřelil svou první branku v extralize a vyhnal Kloučka z branky, toho nahradil Frodl. Klouček si při cestě do šatny ještě na střídačce vylil emoce na své hokejce.

Do třetí části vstoupila Energie s pohodlným tříbrankovým náskokem a stačilo jediné, neudělat chybu, neinkasovat a v klidu dovést utkání ke třem bodům. To se i celkem dařilo, ačkoliv v klidu to zrovna nebylo. Energetici měli stále chuť a tlačili se kupředu. Tam se drali i hosté, přes kvalitní obranu Karlovarských ale nedostávali moc šancí. Pardubice sice většinu času trávily v útočném pásmu, nedržely ale kotouč tak, jak by potřebovaly a jen jim utíkal čas. Závěr zápasu už domácí bez problému kontrolovali a užili si oslavy s fanoušky.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Za nás veliká spokojenost. Chtěli jsme být od začátku aktivní, to se dařilo, byli jsme odměněni jednou brankou. Měli jsme další příležitosti, které jsme neproměnili. Pardubice ukazovaly svou kvalitu, nás ale podržel Vláďa Habal, který nás udržel v zápase a pomáhal držet ten distanc před Pardubicemi. Celý tým odpracoval výborné utkání, odbojoval a takticky zvládnul drtivou většinu situací na ledě. Za to jsme byli odměnění před domácími fanoušky, kteří vytvořili výbornou atmosféru.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Hráli jsme zápas asi po 12 dnech, z čehož jsme měli trošku obavy, protože začátek je potom těžký. Nabádali jsme hráče, aby na to byli připravení, abychom měli dobrý pohyb, ale prvních deset minut nás domácí přebruslili, byli aktivnější, nestíhali jsme. Od půlky třetiny se hra malinko srovnala, ve druhé třetině to bylo nahoru dolů. Prakticky v každé naší přesilovce soupeř jezdil sám na bránu. Měli jsme šance za stavu 2:1, kdy jsme se mohli dotáhnout, bohužel jsme pak dostali dva laciné góly a bylo víceméně po zápase. Třetí třetinu si domácí pohlídali. Hráli jsme lehkovážný hokej, ztracené kotouče, chyby ve středním pásmu. Z naší strany nepovedené utkání.