HC Energie Karlovy Vary

Konec. Energetici nestačili na Pardubice ani potřetí

Tentokrát to ovšem bylo velmi těsné. Třetí utkání předkola play-off zahájili lépe Západočeši, Dynamo dvěma slepenými góly dokázalo skóre obrátit, ještě v první části energetici ale vyrovnali. Obě mužstva se do ničeho riskantního nepouštěla, čekalo se na chybu toho druhého. Té nakonec využil v prodloužení Robert Říčka a Energii tak končí sezona.
Tipsport extraliga, PK3, po 14.3.2022, Chomutov
Karlovy Vary
Pardubice
2:3p
2:2, 0:0, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 3. Vondráček (O. Beránek), 20. O. Beránek (Flek, T. Havlín) – 15. A. Musil (Camara, Matýs), 16. Poulíček (Hrádek, J. Kolář), 69. Říčka (Poulíček)
Rozhodčí: Hradil, Veselý – Lederer, Ganger
vyloučení3:5
využití1:1
oslabení0:0
střely na branku37:38
zblokované střely11:14
hity8:3
vhazování39:43
diváci2035
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, D. Mikyska, T. Havlín, Pulpán (A), Weinhold – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – O. Beránek, Kulich, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Jiskra, T. Mikúš, Redlich.
Pardubice: Frodl – J. Mikuš (A), J. Zdráhal, O. Vála, Petgrave, J. Kolář (A), Hrádek, Nedbal – Camara, R. Kousal, A. Musil – Říčka, Poulíček (C), Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík – Paulovič, T. Urban, Matýs

Komentář k utkání

Hlavním cílem energetiků bylo nenechat si znovu utéct první část. A svůj úkol splnili, po necelých třech minutách hry zastavil ujíždějícího soupeřova obránce na modré čáře, převzal si od něj kotouč a vyslal jej směrem na Dominika Frodla. Ten kus černé gumy vyrazil na hůl Tomáše Vondráčka, který následně trefou do odkryté sítě poslal Energii do vedení. Západočeši tahali za delší konec, do listiny střelců se mohl zapsat Martin Kohout, jeho zakončení ze samostatného úniku schoval Frodl mezi betony. Po vyloučení Michala Plutnara za podrážení přišla pro domácí mužstvo černá chvíle. Nejprve se v čase 14:45 nejlépe ve skrumáži před Štěpánem Lukešem zorientoval Adam Musil a 23 vteřin poté Michal Hrádek našel připraveného Patrika Poulíčka, jehož ranou si Dynamo vzalo vedení na svou stranu. Sudí nekompromisně trestali i nadále, ke konci byl za krosček vyloučen Matthew Petgrave. Osmnáct sekund před sirénou přihrál Tomáš Havlín po modré čáře Jakubu Flekovi, jehož dělovku tečoval za Frodlova záda Ondřej Beránek.

Druhá dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Hra se přelévala z jednoho konce kluziště na druhý. Obě mužstva ovšem hrála spíše zatažený defensivní hokej, a nebylo tak k vidění příliš velké množství nebezpečných šancí. A když už se nějaká vetší příležitost naskytla, tak se vyznamenali oba brankáři, kteří drželi své týmy i při přesilových hrách. Asi největší šanci ke změně skóre měl v závěru Tomáš Vondráček, jenž se od pravého mantinelu probojoval do předbrankového prostoru, jeho zakončení mezi betony ale vystihl Dominik Frodl, a tak se šlo do šaten opět za stavu 2:2.

Podobná píseň hrála i ve třetí třetině. Ani jedno z mužstev se nehrnulo do nějakých riskantních akcí, prostě se čekalo na chybu toho druhého. Dění na ledě odpovídalo průběžnému skóre, nejčastěji se kotouč pohyboval u středového kruhu. Ke konci si iniciativu začali přebírat hosté a Štěpán Lukeš měl plné betony práce. V závěru se po vhazování dostal puk do mezikruží Davidu Ciencialovi, jeho pokus vyrazil přesouvající domácí gólman. Těsně před hvizdem sudích se na modré napřáhl Martin Rohan a jeho projektil orazítkoval vyrážečku pardubického brankáře, a pokračovalo se tak do prodloužení.

Mohlo se rozhodnout již v samotném úvodu nastaveného času, Matěj Paulovič pálil takřka do prázdné brány, zastavil ho však bleskurychle se přesouvající Lukeš. A karlovarský brankář byl v akci po chvíli podruhé, když střelecký pokus Jana Zdráhala skvěle chytil lapačkou. Po chvíli Západočeského presu vzal Patrik Poulíček v útočném pásmu kotouč Janu Hladonikovi, posunul jej na Roberta Říčku, který bekhendem ukončil tuto sérii a karlovarskou sezonu.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Štěstí přeje připraveným. My jsme bohužel poslední měsíc a půl hráli obden a na to play off jsme připravení nebyli. Rvali jsme to vůli a silou, jsme známí tím, že máme dobrou kondici a dobře bruslíme. Bohužel ten kousíček nám v každém zápase chyběl. Samozřejmě se sluší soupeři pogratulovat. Pro nás je to příliš kruté, chtěli jsme alespoň jeden zápas vyhrát. De facto jsme prohráli třikrát 2:3, protože jsme tam jeden gól dostali do prázdné. Naši kluci si to nezasloužili, ale takový je sport. Soupeři děkujeme za dobrou sérii a přejeme mu hodně štěstí v dalším průběhu play off. Děkujeme i našim hráčům za to, co předvedli v závěru sezóny. Ještě před týdnem jsme se strachovali o baráž a nakonec v posledních kolech jsme play off vybojovali. Myslím si, že jsme byli důstojným soupeřem, i když ten výsledek série tomu neodpovídá.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Jsme velice rádi, že jsme to zvládli v tom nejkratším čase a budeme tak mít dost času na odpočinek a regeneraci před Českými Budějovicemi. Chceme poděkovat klukům, že to odmakali celou sérii od Frodlíka až po poslední křídlo ve čtvrté formaci. Jsme maximálně spokojení. Dnes to bylo vyrovnané utkání, nahlodala nás rychle inkasovaná branka, ale pak jsme to otočili. Byly šance na obou stranách, možná jsme měli malinko více my. Čekalo se na ten rozhodující gól a štěstí se přiklonilo k nám.“

Fotogalerie

Související články

Ohlasy k zápasu | po 14.3.2022

Beránek: v závěru už nám chyběly síly