Nevyšlo to ani napodruhé, energetici padli v Pardubicích

Druhý zápas předkola play-off mezi Energií a Pardubicemi probíhal obdobně jako ten první. Ráz hry opět nastavila úvodní dvacetiminutovka, tentokrát ovšem Východočeši dokázali vsítit hned tři branky. Energetici se dokázali dotáhnout na dostřel jediného gólu, víc už nedokázali a navíc ještě inkasovali trefu do prázdné brány.
Tipsport extraliga, PK2 (O2), so 12.3.2022, Enteria arena, Pardubice
Pardubice
4:2
3:0, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 9. Říčka (Cienciala, J. Kolář), 14. A. Musil (J. Kolář, Poulíček), 17. Koffer (O. Rohlík, Anděl), 60. A. Musil – 42. Vondráček (Redlich), 59. Kohout
diváci7914
Pardubice: Frodl – J. Zdráhal, J. Mikuš (A), Košťálek, O. Vála, Hrádek, J. Kolář (A), Petgrave – A. Musil, Poulíček (C), Camara – Cienciala, R. Kousal, Říčka – O. Rohlík, Anděl, Koffer – Matýs, T. Urban, Paulovič.
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán, Weinhold (A) – T. Rachůnek (A), T. Mikúš, Flek – O. Beránek, Kulich, Vondráček (C) – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Jiskra, Osmík

První část byla opět v režii domácích. Energetici se dlouho nedokázali dostat z vlastního pásma, soupeř jim nic nedovolil. První větší šanci měl na holi Lukáš Anděl, po passu Lukáše Koffera pálil v levém kruhu z první, jenže vyrážečka Štěpána Lukeše byla rychlejší. V deváté minutě přišlo vyloučení Tomáše Vondráčka za podrážení a Dynamo trestalo bleskurychle. Po devíti vteřinách David Ciencala posunul Robertu Říčkovi, který si položil naznačením střely obranu před sebou a následně přesně zakončil. Karlovarští mohli srovnat, ze skrumáže před Dominikem Frodlem se ale nikomu z nich prosadit nepovedlo. Naopak na druhé straně vyslal střílenou přihrávku po zemi Jan Kolář, čehož využil Adam Musil a svou tečí poslal oblouček přes Štěpána Lukeše až za jeho záda. Karlovarský brankář se snažil své spoluhráče držet, jak mohl, dělovku Anthonyho Camary vyrazil na hůl Adama Musila, jehož následnou dorážku fantasticky vyrazil. I tak musel lovit kotouč ze své sítě lovit potřetí, kdy se do mezikruží odrazil kus černé gumy k Filipu Kofferovi, jenž jej svým bekhendem zametl do brány a Pardubičtí si do šatny vzali tříbrankové vedení.

Ve druhé dvacetiminutovce se začali Západočeši stále čím dál tím více dostávat do hry, což vyústilo v několik nebezpečných šancí, vše ovšem ztroskotalo na vynikajícím Dominiku Frodlovi. Největší příležitost měl bezesporu Ondřej Beránek, po vystihnutí chybné přihrávky Roberta Kousala spěchal na pardubickou svatyni sám, Frodl však zarazil i jeho následnou dorážkou. Domácí gólman čaroval i nadále, Petr Koblasa sice ze své kličky zakončit nedokázal, pokusil se o to ale Jiří Černoch, jeho ovšem zastavil sedící Frodl. Jako každé správné play-off utkání bylo i toto plné osobních fyzických soubojů, nic to nezměnilo na tom, že v prostřední části nepadla žádná branka.

Čisté konto vydrželo Dominiku Frodlovi jen do začátku třetí třetiny, od modré čáry na něj vyslal Tomáš Redlich skákavý kotouč, který domácí brankář vyrazil do levé strany na Tomáše Vondráčka, který svou trefou vrátil Energii alespoň minimální špetku naděje a začala velmi tlačit. K ničemu to bohužel pro ně nevedlo, naopak se na druhé straně ke konci dostala k nebezpečné příležitosti třetí pardubické formace. Ondřej Rohlík jel v přečíslení dva na jednoho s Filipem Kofferem, prvnímu jmenovanému nesedla jeho přihrávka, a tak si Lukeš mohl oddechnout. Karlovarští prolomili střeleckou smůlu až v čase 58:49, kdy rána Jiřího Černocha propadla Dominiku Frodlovi na hůl Martina Kohouta. Další trefu už se jim zajistit nepodařilo, naopak do prázdné brány pojistil pardubickou výhru Adam Musil a Dynamo si tím připsalo druhý bod v sérii.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Je to podobné, první třetina z naší strany byla skvělá, 3:0, mohlo to být možná i víc. Druhou třetinu jsme polevili, začali jsme vymýšlet, začali jsme ztrácet kotouče u modré čáry, předržovali jsme puky, nedávali jsme to rychle ven, neotáčeli jsme hru a tam jsme Vary dostali do hry a přehrávaly nás. Jenom díky Frodlikovi jsme se udrželi s náskokem. Třetí třetina byl z naší strany lepší, nakonec jsme to ale zbytečně zdramatizovali, kdy jsme měli dát gól na 4:1 a místo toho jsme si ho nechali ještě dát a klepali jsme se o výsledek do poslední vteřiny.“

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): „Já bych mohl říct to samé, co jsem říkal včera. Domácí do toho výborně vstoupili, my jsme spali. Včera jsme měli štěstí, že to bylo jenom 0:1, dneska to bylo bohužel 0:3. Ve druhé třetině jsme se zase dostali do zápasu, ale nakonec rozhodla druhá třetina, když jsme ani z největších šancí nedokázali dát gól. Přesto, že se nám to ve třetí třetině podařilo, bylo už pozdě a domácí si to pohlídali.“