HC Energie Karlovy Vary

Ve třetím utkání se energetici střetnou s Orly z Mannheimu

Program davoského turnaje je nabitý a třetí den přináší energetikům už třetího soupeře. Tentokrát se od 15:00 střetnou se zástupcem německé hokejové školy, týmem Adler Mannheim. Tento klub se v loňském roce Spengler Cupu neúčastnil, přesto pro Karlovaráky nepůjde o premiérové setkání. Orlům z Mannheimu mají co vracet, prohráli s nimi na posledních dvou ročnících přípravného turnaje Kolin Cup.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Eurosport

Tým Adler Mannheim

Ačkoliv v Davosu se energetici s loňským mistrem Německa ještě nesetkali, příležitost utkat se na ledové ploše už měli. Ještě před začátkem loňské sezóny se střetli v rámci Kolin Cupu v utkání, ve kterém Energie podlehla 0:1. Na stejném turnaji a se stejným soupeřem si zahráli i o rok dříve a vítězství jim uteklo až v samostatných nájezdech. Duel tedy skončil stavem 2:1sn pro naše západní sousedy.

Adler Mannheim se pyšní tím, že je na území Německa jedním z nejnavštěvovanějších týmů. Pravidelně navštíví moderní SAP-Arenu přes 10 000 diváků. Mannheim se poháru v Davosu účastnil celkem čtyřikrát. Napoprvé jim představení moc nevyšlo, když prohráli všechny čtyři zápasy skupiny. V letech 1997 a 2007 se již předvedli lépe. Oba roky dopadly stejně, když Orli skončili těsně před branami finále. Zabrali si třetí příčku s tím, že bodově se pokaždé shodovali s týmem na stupni druhém.

Letos přijíždí do Davosu tým složený převážně z německých a kanadských hráčů. Výjimkou je Andy Hedlund z USA a Daniel Steiner ze Švýcarska.

Nejlepším střelcem mužstva je s patnácti brankami dvaatřicetiletý útočník z Kanady Scott King. Stejně tak obsadil prvenství i v +/-, kde se svými +13 nasadil vysokou laťku soupeřům a má před nimi doposud celkem velký náskok. Kanadský útočník, který svou hokejovou kariéru začal v osmnácti letech za tým Bostonské univerzity a do té doby vystřídal spoustu klubů na území jak Německa, tak Kanady, reprezentoval tři roky barvy Nürnberg Ice Tigers, než došel k samotnému Mannheimu.

Nejlepším nahrávačem Orlů je doposud Nathan Robinson. Svou ochotou podělit se na ledě o puk přispěl už k sedmnácti vstřeleným brankám. Osmadvacetiletý ofenzivní hráč tráví v německé lize svou čtvrtou sezónu, přičemž začínal u Adleru a po dvou sezónách odehraných za Berlín se opět do jeho dresu vrací.

Hájit bránu má na starosti jeden z dua Lukas Lang a Fred Brathwaite. Trenéři dávají přednost staršímu Brathwaitovi, který se svou výškou 170 cm sice nepatří mezi nejvyšší gólmany ligy, ale jeho zkušenosti o 14 let bohatší než u jeho mladšího kolegy ho staví na post brankářské jedničky. Brathwait je ve svých sedmatřiceti letech také nejstarším hráčem na soupisce.

Mannheimští Orli dostávají letos další příležitost utkat se se čtveřicí skvělých týmů. Silnou konkurenci si ale uvědomují a jak říká sportovní ředitel Marcus Kuhl, nejedou turnaj vyhrát, ale velikým úspěchem by pro kádr bylo umístění mezi třemi nejlepšími.

Mannheim přijede do Davosu pod vedením kouče Douga Masona. Ten začal svou kariéru trenéra v Nizozemí, odkud přešel do Kanady. Zde působil u několika klubů, ale nakonec vstoupil do nejvyšší německé soutěže, kde působí dodnes. Jako hlavní kouč působí v Mannheimu teprve prvním rokem.

Rychlý přehled

Mistr německé ligy: 1980, 1997, 1998, 1999, 2001 a 2007
Vítězem Německého poháru: 2003 a 2007

Soupiska:

Gólmani:
   1	  Lukas Lang      G    GER 
   31  Fred Brathwaite   G    CAN
Obránci:
   5   Andy Hedlund    D    USA
   6   Sven Butenschön   D    GER
   7   Pascal Trepanier  D    CAN
   8   Jame Pollock    D    CAN
   26   Chris Schmidt    D    GER
   29   Denis Reul     D    GER 
   43   Felix Petermann   D    GER
   79   Mario Schalzo    D    CAN
   9   Nathan Robinson   D    CAN
Útočníci:
   10  Daniel Steiner    F   SUI
   11  Scott King      F   CAN
   13  Tomas Martinec    F   GER
   17  Marcus Kink     F   GER
   18  Ahren Spylo     F   GER
   19  Colin Beardsmore   F   GER
   22  Colin Forbes     F   CAN
   28  Frank Mauer     F   GER
   33  Michael Hackert   F   GER
   36  Yannic Seidenberg  F   GER 
   40  Francois Methot   F   CAN
   57  Ronny Arendt     F   GER
   71  Justin Papineau   F   CAN
   81  Urguhart Cory    F   CAN

Odkazy

Oficiální stránky Adler Mannheim: www.adler-mannheim.de

Oficiální stránky Spengler Cup: www.spenglercup.ch