Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Zpět na domácím ledě. Poradí si Energie s kališníky?

Zpět na domácím ledě. Poradí si Energie s kališníky?

26.12.2017 | Matěj Hodoval

Energetici se po dlouhé sérii venkovních utkání vrací do KV Areny. Poslední domácí zápas v kalendářním roce 2017 odehrají Karlovarští proti Litoměřicím. Začátek duelu je naplánován na 17:30, ovšem neváhejte dorazit o něco dříve. Do síně slávy bodu uvedeni Evžen Gál a Jaroslav Kliment.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava Litoměřic z předešlého utkání

  • Král - Jeřábek, Pavlas, Smetana, Strejček, M. Jandus, Jebavý, Málek - Kusý, Miškář, Bílek - Řehoř, Šimeček, Půlpán - Kantner, Hanták, Valášek - Havelka, Pilař, Jirásek

Třetí souboj Stadionu s Energií přinese 34. kolo WSM ligy. Bude to zároveň druhý duel těchto soupeřů na ledě KV Areny. První ovládli Západočeši, když v osmém kole vynulovali litoměřické střelce a navrch přidali tři branky. Ten druhý vyzněl pro karlovarské hokejisty o dost nešťastněji. Energetici hráli na ledě Litoměřic 1:1 až do 60. minuty. V poslední možné chvíli, v čase 59:59 zařídil tři body kališníkům Jan Veselý. Stadionu paří v ligové tabulce až jedenácté místo, na kontě mají svěřenci trenéra Říhy čtyřicet tři bodů. Na desáté Ústí nad Labem schází Litoměřickým dva. Na kluzištích soupeřů vybojovali bodů sedmnáct, v tomto ohledu jsou taktéž jedenáctí v lize. Poslední zápas odehráli právě s ústeckým Slovanem, se kterým nakonec kališníci padli 1:4, o jediný gól hráčů v modrém se zasloužil Patrik Miškář.

Koho sledovat

Litoměřice se musejí obejít bez mladých opor. Milan Klouček, který má ke kališníkům vyřízené střídavé starty z Pardubic, a Filip Helt totiž odcestovali reprezentovat Českou republiku na šampionát juniorů do Buffala. Litoměřičtí mají ve výběru ještě další zástupce. Lukáše Douderu, Kryštofa Hrabíka, Petra Kodýtka a Radovana Pavlíka. V brankovišti tak pravděpodobně dostane prostor statisticky nejlepší brankář Stadionu, Tomáš Král (91,71% úspěšnost zásahů). Nejproduktivnějším kališníkem je ex-karlovarský Vítězslav Bílek, jenž má na kontě dvacet dva bodů. Bílek zaznamenal v osmadvaceti kolech deset gólů a dvanáct asistencí, je tak společně s Janem Veselým zároveň nejlepším střelcem mužstva.

Statistické okénko

HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 18,64 % (5. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 91,1 % (2. místo v lize)
Tresty 368 TM (12. místo v lize)
Zblokované střely 214 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,41 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 10,30 % (4. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,82 % (2. místo v lize)
HC Stadion Litoměřice
Úspěšnost přesilovek 9,52 % (14. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 85,21 % (4. místo v lize)
Tresty 440 TM (8. místo v lize)
Zblokované střely 374 (2. místo v lize)
Střely na branku 28 za zápas (8. místo v lize)
Úspěšnost střelby 7,9 % (13. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 47,15 % (11. místo v lize)