HC Energie Karlovy Vary

A-tým hlásí změny! Energii posílí odchovanec Polák a brněnský Mikyska

Energetici poprvé během aktuálního extraligového ročníku zasahují do sestavy. V dresu Energie se představí odchovanec a zkušený útočník Vojtěch Polák, obranu pak vyztuží Dalimil Mikyska. Naopak trojice energetiků míří do Chance ligy.

Zvučné jméno přichází vypomoci Karlovým Varům do útoku. Zdejší odchovanec Vojtěch Polák byl dosud bez angažmá, ovšem stejně jako poslední roky, i letos trénoval od 1. srpna s karlovarským A-týmem. Nyní se čtyřiatřicetiletý forvard vrací po pěti sezonách zpět na extraligový led.

Ostrovský rodák si ve své dosavadní kariéře zahrál mimo jiné i v zámořské National Hockey League, kde nastupoval za Dallas, ve finské nejvyšší soutěži, švýcarské NLA a na mezinárodní úrovní oblékl také reprezentační dres.

Polák se s klubem prozatím dohodl na spolupráci do 2. prosince 2019. Pakliže budou mít obě strany zájem, jeho angažmá na západě Čech může trvat i déle.

Společně s ním míří do lázeňského města mladičký Dalimil Mikyska. Teprve dvacetiletý, přesto urostlý bek vypomůže Energii, která má na marodce aktuálně dva obránce - Matěje Stříteského a Ondřeje Šafáře.

Mikyska byl zapůjčen na měsíční hostování s možností prodloužení hostování do konce sezony z brněnské Komety.

Naopak několik hráčů z A-týmu poputuje do Chance ligy. Vyřízené střídavé starty do druhé nejvyšší soutěže mají Nicolas Hlava do Chomutova, Albert Michnáč do Kadaně a v Baníku Sokolov se po návratu z marodky rozehraje i obránce Ondřej Šafář.