HC Energie Karlovy Vary

Balán: Po Výtiskově ataku mi zatrnulo

Karlovarská Energie zvládla klíčové utkání s Libercem a po heroickém obratu se radovala z vítězství 4:3. Gólem a asistencí přispěl k výhře centr elitní karlovarské formace Stanislav Balán. Ten se přitom v průběhu první třetiny těžce sbíral s ledu po tvrdém zákroku libereckého obránce Výtiska a už to vypadalo, že pro něj zápas skončil. Dokázal se však vrátit a svým výkonem zavelel k obratu.

Stando, porazili jste Liberec a stáhli jste jeho náskok v tabulce na pouhé tři body, jste spokojeni?
Před zápasem jsme věděli, co je ve hře, a každý z nás byl odhodlaný udělat pro výhru maximum. Cesta k vítězství byla trnitá, ale o to větší radost z něho máme.

Utkání se ale nevyvíjelo dle vašich představ. Čím vás soupeř zaskočil?
Myslím, že jsme se spíše zaskočili sami. Dávali jsme si pozor na úvod utkání, který nám myslím vyšel. Poté jsme ale bohužel smolně inkasovali a Liberec se dostal na koně. Podařilo se mu přidat i další góly a najednou byl stav 0:3. Jsem ale nesmírně rád, že jsme nesložili zbraně a snažili se vrátit do zápasu, což se nakonec povedlo. Strašně si ceníme toho, že jsme dokázali zápas otočit v náš prospěch. Snad nám to pomůže i do dalších zápasů.

V prvním dějství jste byl tvrdě sražen hostujícím Výtiskem, už to vypadalo, že pro vás zápas skončil…
Naštěstí trefil mé koleno, které už mám po operaci a tím pádem jsem ho měl v ortéze. Přesto myslím, že byl Výtiskův zákrok tvrdý. Podívám se na video, jsem totiž zvědav, zda se nejednalo o faul. Každopádně jsem se obával, že nedohraju. Lékař naštěstí přišel s tím, že jde pouze o naraženinu a já se po chvilce do hry vrátil.

Důležitým momentem byl asi váš gól, který padl jedenáct vteřin před druhou sirénou. Shodneme se?
Určitě! Ta branka nám hrozně moc pomohla a troufám si říct, že byla klíčovým faktorem pro náš obrat. Nutno však podotknout, že jsem puk dostal do branky s velkou dávkou štěstí. Puk se ke mně odrazil a já se skoro lekl, pak ho ale nadvakrát uklidil do prázdné branky. Výbornou práci odvedli spoluhráči, kteří vytvořili na brankovišti rozruch a patří jim velké díky.

Nyní pojedete do Třince, který se nachází ve výsledkové krizi. S čím na ně vyrukovat?
V naší situaci je potřeba bodovat v každém utkání, takže se pokusíme vyhrát i v Třinci. Je jasné, že tam nepojedeme pouze na pizzu (smích). Musíme hrát ze zajištěné obrany a soustředit se na brejkové situace. Myslím, že se dá bodovat s každým soupeřem, tedy až na Spartu, se kterou nám to letos vůbec nejde.

Pamětníci pamatují podobný obrat snad jen z mistrovské sezony 2009, jaká byla po utkání v šatně atmosféra?
Všichni jsme byli upřímně šťastní a jsem rád, že jsme potěšili diváky, kterých dneska opět přišlo hodně a fandili doslova neskutečně.

Co jim závěrem popřát do nového roku 2014?
Přeji jim hlavně pevné zdraví, bez kterého se neobejde nikdo z nás. Potom spoustu úspěchů a hokejových zážitků, ke kterým se budeme snažit dopomoci svými výkony.

Děkuji za rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | pá 27.12.2013

K zápasu o šest bodů přijíždí Liberec