HC Energie Karlovy Vary

Baránek: Za vysoký icetime jsem rád

Do zápasu s Českými Budějovicemi nastoupil po zranění i Marek Baránek a společně s Tomášem Dujsíkem strávili na ledě nejvíce času z domácích hráčů. Mladý obránce po utkání hovořil o nedisciplinovanosti, která se zatím prolíná všemi karlovarskými neúspěchy v baráži.

Marku, první gól se vám podařilo dát hned v první minutě zápasu, polevili jste, nebo vás to spíše vyburcovalo?
Samozřejmě nás to povzbudilo, ale potom přišly zbytečné fauly, které nás poslaly dolů. Nemůžeme si dovolit nechat se tolikrát vyloučit v zápase, protože hráči, kteří nechodí na oslabení, potom nejsou v tempu.

Čemu dáváte za vinu tolik vyloučení, zejména ve druhé třetině?
Těžko říct. Já si myslím, že fauly to byly a nabídli jsme tím Budějovicím přesilovky, které rozhodují zápasy.

Třetí třetina už působila z vaší strany opticky lépe…
My jsme si řekli, že se už za žádnou cenu nesmíme nechat vyloučit a musíme se tlačit do brány. Myslím si, že třetí třetinu jsme byli lepší. Bohužel to tam nepadlo.

Spolu s Tomášem Dujsíkem jste tvořil nejvytíženější dvojici utkání, pociťujete to nějak na sobě?
Za ten čas na ledě jsem samozřejmě rád, ale mrzí mě, že jsme nedali aspoň o jeden gól víc.

Polovina baráže, Energie má sedm bodů a je poslední. Jak velký nápor je to na psychiku?
My si to určitě nemůžeme připouštět. Pořád je to jen půlka a dalších osmnáct bodů je stále ve hře. Musíme druhou polovinu odehrát lépe než tu první.

V úterý vás čeká na domácím ledě Jihlava, kterou už znáte. Jaký zápas vy osobně očekáváte?
Kdybychom zvládli domácí zápas, kdy jsme s nimi vedli o dva góly, tak si myslím, že by to bylo jiné. Ale to už se stalo a my je teď musíme porazit, protože jsme tam ztratili dva body. Vedli jsme, ale zase jsme dostali gól v oslabení, což já nechápu. To oslabení ani nejde natrénovat, prostě to tam padne a my s tím nemůžeme nic dělat.

Vrátím se k druhému barážovému utkání. V Českých Budějovicích se vám podařilo vstřelit váš první extraligový gól, jak byste ho zhodnotil? Nechal jste si puk?
Kluci mi řekli, že se to do extraligového utkání nepočítá, takže jsem si puk nenechal. Jinak to byl náhodný gól. Je škoda, že tam dnes takový nepadl od někoho jiného.

Jste po zranění ramene, cítíte se už v plné kondici?
Musím říct, že ano. Fyzioterapeutka, se kterou jsem to rameno cvičil, mě připravila výborně, i když jsem se bál, že už toho moc nestihnu. Nakonec stihnu docela dost.

Děkuji za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | so 8.4.2017

Polovinu baráže uzavře souboj s Motorem