HC Energie Karlovy Vary

Beránek po premiérové trefě: Byl to šťastný gól

Ondřej Beránek nastoupil v Olomouci ke svému třetímu letošnímu zápasu a podařilo se mu v něm vstřelit svou první extraligovou branku. „Jednalo se o velmi šťastný gól. Při samostatném nájezdu jsem vystřelil gólmanovi mezi nohy, kotouč se odrazil na jeho helmu a zaplul do brankoviště.“

Ondro, z Olomouce si odvážíte jeden bod, jste alespoň trochu spokojeni?
Měli jsme šanci na zisk tří bodů nebo aspoň dvou. Naše hra tomu hodně nasvědčovala. Bohužel jsme prohráli a je velká škoda, že si odvážíme jeden bod.

Druhá polovina zápasu byla v režii domácích, co vám pomohlo v horkých chvilkách?
Ubránili jsme nějaká oslabení, což nám pomohlo do zbytku utkání. Dostali jsme se do šancí, ale nedařilo se nám je proměňovat. Našich vyloučení je škoda. Kdybychom udrželi jednogólový náskok, tak bychom výsledek uplácali na naší stranu. Je to velká škoda.

S čím jste do Olomouce jeli po vítězném utkání nad Hradcem Králové?
Do Olomouce jsme jeli s nějakým respektem, ale naším cílem byly tři body. Pro nic jiného jsme sem nejeli.

Vstřelil jste svou první extraligovou branku, jak byste ji popsal?
Jednalo se o velmi šťastný gól. Při samostatném nájezdu jsem vystřelil gólmanovi mezi nohy, kotouč se odrazil na jeho helmu a zaplul do brankoviště. Jsem rád, že se mi to povedlo, ale důležité jsou týmové výsledky, ty individuální jdou stranou.

Viděl jste ho vůbec? Byla to velmi zvláštní situace...
Ano, viděl jsem ho. Doufal jsem, že se puk překulí do branky. Naštěstí tomu tak bylo.

Jaká je atmosféra v kabině a jaké jsou vaše cíle do nejbližších bojů?
Atmosféra v šatně je dobrá. Chceme vyhrávat všechny zápasy a posouvat se tabulkou, jak jen to půjde. Musíme utéct Pardubicím.

Nakopla vás výhra na domácím ledě s Hradcem Králové do následujících klání?
Už v Liberci jsme se nakopli. Dlouho jsme vedli 2:0 a až ve třetí třetině se podařilo domácím vývoj zápasu otočit v jejich prospěch. Dobré výkony nás posouvají nahoru.

Díky za rozhovor!

Související články