HC Energie Karlovy Vary

Byl to infarktový souboj, říká Denis Kindl

Energii se v nedělním utkání povedlo zlomit střeleckou nepohodu a dokázala vstřelit pět branek. O pátý gól se postaral Denis Kindl, který tak vstřelil svou čtvrtou branku v dresu Energie. „Snažil jsem se rychle zakončit a jsem rád, že mi to tam padlo. Sebastian je velmi rychlý hráč, přihrávku od něj jsem čekal,“ popisuje s úsměvem svou branku Denis Kindl.

Denisi, od samého začátku byl zápas velmi vyrovnaný, kdy nastal zvrat a utkání se zlomilo ve váš prospěch?
Vstup do utkání jsme neměli vůbec ideální. Naštěstí jsme dokázali rychle reagovat a vsítit branku chvilku poté, co jsme sami inkasovali. Zvrat podle mého nastal v půlce zápasu. Po druhé třetině jsme byli ve vedení, což je podle mne jeden ze zásadních momentů zápasu. Pátý gól nám rozhodně pomohl, ale po jeho vstřelení jsme opět rychle inkasovali. Byl to infarktový souboj!

Podařilo se vám zlomit střeleckou nepohodu, což je pro nadcházející zápasy jistě důležité…
Jsem toho názoru, že jsme hráli dobře do útoku. Na druhou stranu jsme trochu polevili v obraně. Pro nás je podstatné, že máme tři body na svém kontě. Doufám, že nás tato výhra nakopne k lepším výkonům. Doposud jsme nepředváděli úplně kvalitní výkony a odpovídaly tomu i naše výsledky. Na naší obranu musím říct, že jsme v minulých zápasech dobře bránili, ale nedařilo se nám v útoku. Proto je dobré, že jsme vyhráli 5:4 a můžeme se nějak odrazit.

Čemu přikládáte nedělní výhru?
Hlavní klíč úspěchu vidím v našich střelách. Byly silné a dolétly až ke gólmanovi. Sice je vyrážel, ale my jsme se vždy motali okolo brány kvůli případné dorážce. U gólmana soupeře jsme byli silní, díky tomu jsme vyhráli.

V zápase jste museli dvakrát dotahovat, stálo vás to hodně sil?
To si ani nemyslím. Naopak nám pomohlo to, že jsme dokázali rychle odpovědět a následně se dostat i do vedení, které jsme si udrželi. Byl to velmi divoký zápas, který se hrál nahoru dolů. Jsme rádi, že se nám nakonec podařilo bodovat.

Čtyřicetkrát jste vystřelili na gólmana Bartošáka…
Od začátku sezony jsme měli hodně střel. V zápase jsme dobře clonili a měli jsme mnoho odražených puků. Střely byly kvalitnější, když mu někdo z nás bránil ve výhledu.

Z čeho pramenila četnost vylučovaných?
Podle mého jsme hráli dobře v útočném pásmu. Rychle jsme měnili své pozice a byli jsme silní na kotouči. Vítkovice občas nestačily na náš krok a z toho pramenila jejich vyloučení.

Postaral jste se o pátou branku zápasu, jak byste ji popsal?
Sebastian Gorčík mi výborně nahrál, akorát do bekhendu. Snažil jsem se rychle zakončit a jsem rád, že mi to tam padlo. Sebastian je velmi rychlý hráč, přihrávku od něj jsem čekal.

Do poslední minuty nebylo zcela rozhodnuto o vítězi, probouzela se ve vás nervozita?
Nervozní jsme byli, když se nám nedařilo trefit prázdnou bránu na několikátý pokus (úsměv). V situaci, v jaké se nacházíme, tak jsme byli nervozní. Budu se opakovat, ale těsně vyhraný zápas nám může akorát pomoci, nic jiného.

Jedná se teprve o třetí výhru za plný počet bodů, v tabulce zůstáváte poslední. Pořád si tedy nemůžete vyskakovat...
V tom s vámi musím souhlasit. Když se podíváme na začátek sezony, tak jsme měli velké množství střel, ale hodně branek jsme také inkasovali. Začali jsme dobře bránit, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Je to velmi proměnlivé. V obraně jsme se zlepšili, až na utkání s Brnem. V neděli jsme byli kvalitní v obranném pásmu a útokem jsme náš výkon jen dorovnali. Musíme se stabilizovat. Obrana nám fungovala dobře, krom tedy zápasu s Brnem, jak jsem již říkal. Myslím, že dnes bylo znát, že jsme se zvedli i ve hře dopředu. Musíme i nadále takto pokračovat. Můžeme o tom mluvit v kabině, na trénincích, ale důležité je, abychom to aplikovali do zápasů.

Díky za rozhovor!

Související články