HC Energie Karlovy Vary

Byl to solidní výkon, hodnotil duel s Přerovem Sebastian Gorčík

V pátek vyrazili hokejisté karlovarské Energie k druhému zápasu na led přerovských Zubrů zakončit čtyřzápasovou sérii na kluzištích soupeřů. Klání s houževnatým sokem, jenž nastoupil v netradiční modro-růžové variantě dresů, dlouho neznalo lepší celek, což se však změnilo s příchodem druhé pauzy. Od 37. minuty se karlovarský brankostroj rozjel naplno a celkově ve vítězném duelu nadělil soupeři šest branek. Autorem hned tří z nich se stal Sebastian Gorčík, jenž se podělil o své dojmy.

První minuty se nesly v poměrně opatrném duchu. „Začali jsme trpělivě a dali první gól, což je vždycky dobře. Domácí sice odpověděli, ale s druhým gólem už jsme dostali na hokejky klid,“ hodnotil na úvod. Přátelskou atmosféru narušil před druhou brankou Energie výrok sudího Dědka. K nelibosti domácích na trestnou usedli hned tři hráči. „Fanoušci pak začali trochu bláznit, ale ustáli jsme to, zvýšili na 3:1 a pod kontrolou jsme si dovezli tři body domů,“ shrnul Gorčík stručně.

„Měli jsme přesilovku pět na tři. Využili jsme sice až pět na čtyři, to ale není důležité, hlavně, že jsme soupeři odskočili a zvládli to dotáhnout.“ Forvard nosící karlovarský dres s číslem 47 si zároveň nemyslí, že by předčasná pauza výrazněji ovlivnila průběh utkání.

Mnohem více konečné skóre ovlivnila právě aktivita forvarda původem z moravského Rýmařova. Do střeleckých statistik se zapsal hned třemi úspěšnými pokusy. „První gól jsem střílel zpoza beka. Gólman to asi neviděl a propadlo mu to tam,“ popsal 22letý hráč zvýšení na 3:1.

„Na druhý gól jsem dostal pěknou nahrávku od Martina Rohana. Přihrával mi zpoza brány, já už to jen procedil mezi betony. A třetí gól jsem měl nahráno od Vachyho (Michal Vachovec) mezi kruhy. Kousek jsem to potáhl. Ta střela mi sice úplně nesedla, ale se štěstím to proletělo mezi nohy,“ radoval se z hattricku.

Energie si tak pod stromeček nadělila příjemný dárek v podobě dalších tří bodů. Těch získala ze čtyřzápasové venkovní série celkově deset, může tak být právem spokojená. „Je to super. Jen nás mrzí, že jsme na Kladně vedli 2:1 a nakonec stihli prohrát, což je škoda. I tak si ale myslím, že to byl solidní výkon,“ uzavřel Sebastian Gorčík.