HC Energie Karlovy Vary

Byl to zápas roku, nepochybuje o kvalitě bitvy s Kanadou Jan Košťál

Výběr Kanady. To byl dnešní soupeř karlovarské Energie. Tento výběr se sice nemohl rovnat s reprezentačním týmem, ale rozhodně se v něm našli hráči, ze kterých dnes šel trošku strach. Zaměřili se hráči Energie na některého zvlášť? „Já jejich hráče třeba vůbec neznám a podle mě oni neznají ani nás. Hlavně jsme se soustředili na náš výkon. Kanaďané jsou ostří hokejisti, proto jsme si dávali pozor u mantinelů, snažili jsme se být vyztužení, ale respekt z nich jinak nešel. Já osobně jsem tam jeden hit schytal, když jsem nebyl připravený a nebylo to nic příjemného,“ dodává s trochu kyselým úsměvem střelec šestého gólu Energie Jan Košťál.
Do Davosu vyjeli energetici už den po Štědrém dni. Ráno před zápasem je čekal trénink a večer hurá na Kanaďany. „Je určitě cítit, že hrajeme ve vyšších polohách, ale kluci co tu byli i vloni vědí, že ten první zápas je těžký a že se s tím musí vydýchat. Já si myslím, že jsme se s tím srovnali dobře. Podle mě to byl hodně zajímavý zápas,“ přibližuje své pocity z prvního utkání ve vysoké nadmořské výšce Jan Košťál.

První třetina byla pro oko fanouška jen předkrmem. Hra byla z obou stran opatrná, hráči čekali na chyby. Vždyť také před první přestávkou se podařilo každému týmu vstřelit po jedné brance. „Kanadský hokej má trošku jiný styl. Nahazují puky do pásma a ve dvou chodí napadat. Často nás zamykali v pásmu, dobře nás forčekovali. Chvíli nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali, ale pak jsme to zvládli,“ vrací se k hernímu pojetí nezvyklého soupeře.

Dvanáct branek v základní hrací době. Nájezdy jako bonus k tomu. To asi čekal málokdo. Přesto se energetikům podařilo zabodovat a po porážce na nájezdy vstoupit slibně do prestižního turnaje. „Podle mě to musel být pro diváky zápas roku, nebo spíše zápas Spengler Cupu. Bylo to fakt nahoru dolů, prostě krásný zápas,“ s úsměvem na rtech dodává, že i pro hráče byl neuvěřitelný zápas velkým zážitkem.

Na druhou stranu šest obdržených branek není zrovna dobrá bilance. Několikrát v zápase ujel kanadský útočník karlovarské obraně, jindy se zas dostali Kanaďané do přečíslení: „Mrzí nás, že jsme inkasovali tolik branek. Navíc jsme většinou dostávali takové nešťastné góly. Oni do toho prostě jen bouchli nebo to byly samé tečované puky. My jsme sice taky kolikrát měli štěstí, ale troufám si říci, že některé góly byly pěkné. Myslím, že jsme Kanadě byli rovnocenným soupeřem. Kdybychom měli trochu víc štěstíčka, tak jsme ten zápas mohli zvládnout ještě lépe.“

Související články