HC Energie Karlovy Vary

Bylo to jasné hození hokejky, tvdí Lukáš Pech

Kdyby se po zápase vyhlašoval smolař utkání, vyhrál by ho určitě Lukáš Pech. Nejdříve mu po přihrávce rukou neuznali rozhodčí branku a poté ho v nájezdech nenechali dohrát. „Petr Sailer poslal rukou kotouč na bránu, já jsem to tam lehce tečoval, ale stejně to prostě byla ruka. Věděl jsem, že tuto branku neuznají, ale stejně jsem trochu doufal, že to na kameře nepůjde vidět. Já jsem si byl na sto procent jistý, že to neuzná,“ vysvětluje.
Tomu se říká povedená série zápasů. Dnešní výhra je pátou v řadě, a posunula tak energetiky na deváté místo. Jak dnešní utkání hodnotí Lukáš Pech? „Na domácím hřišti se hrozně nadřeme, prostě se nám hraje venku lépe. Dnešní body pro nás mají cenu zlata a my se budeme v úterý snažit do toho jít znovu naplno, abychom vyhráli a bodovali,“ slibuje.

Druhý zápas v řadě rozhodli karlovarští hokejisté až v průběhu samostatných nájezdů a opět vítězně. Zdá se, že se tato část hry stává jejich doménou. Lukáš Pech se postavil na ten druhý a mohl skórovat do prázdné brány. Jenže místo toho, ho nenechali rozhodčí ani dohrát, protože byli přesvědčeni, že karlovarský útočník vyrazil brankáři jeho hokejku. Jak tuto situaci hodnotí samotný Lukáš? „Toto bylo jasné hození hokejky. Schwarze jsem měl už udělaného, on se mi vůbec nedotkl puku, a jak se ho snažil vyrazit, tak hodil hůl. Od toho jsou tam dva rozhodčí, aby takové situace posoudili správně, ale neviděl to ani jeden z nich. Jsem však rád, že jsme vyhráli, takže to neřeším. Pokud bychom prohráli touto situací, bylo by to určitě nepříjemné, ale naštěstí dal Honza Košťál vítěznou branku,“ těší ho.

V úterý čeká Západočechy podkrušnohorské derby s Litvínovem na domácím ledě. Podaří se jim vyhrát po šesté v řadě a dokonale prolomit smůlu ve své KV Aréně? „Já to vidím pozitivně. Nyní se nám daří bodovat a máme již nějakou šňůru, kterou se budeme snažit udržet co nejdéle to bude možné. Do zápasu půjdeme s cílem vyhrát a doufám, že nás fanoušci přijdou povzbudit,“ láká Lukáš diváky na utkání.

Související články