Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Chartu fair play podepsalo přes 26 tisíc fanoušků

Chartu fair play podepsalo přes 26 tisíc fanoušků

09.02.2013 | Klub

Jeden z největších projektů v českém sportovním prostředí se dočkal výrazného mezníku. Pod Chartu fair play se podepsalo již přes 26 tisíc fanoušků, což ho řadí mezi největší svého druhu na světě. Čeští fanoušci tak znovu ukazují, že když jde o společný zájem, umí táhnout za jeden provaz.

Je to jako při zápasech české hokejové reprezentace, kdy se vedle sebe postaví v národním dresu fanoušci jakéhokoliv klubu. Neřeší klubovou příslušnost, extraligové výsledky a vzájemné neshody. Mají společný zájem.

Právě tím je i Charta fair play, která má sjednotit českou hokejovou veřejnost a ukázat, že Češi se drží pravidel fair play. Není náhoda, že projekt, který v české extralize běží už třetí sezonu, podepsalo přes 26 tisíc fanoušků.

S projektem České pojišťovny, hlavním partnerem extraligy, navíc spolupracují i všechny extraligové kluby. Svým podpisem ji každoročně stvrzují všichni extraligoví kapitáni. „Je vidět, že nejde jen o symbolické gesto, ale že všichni věří, že Charta má smysl,“ má jasno Vladimír Martinec, česká hokejová legenda.

„Když si vzpomenu na dávné souboje se Sovětským svazem, vždycky jsme to byli my Češi, kdo se držel fair play a svým čestným způsobem dokázali vítězit,“ vzpomíná šestinásobný mistr světa.

Charta fair play dál doprovází extraligové dění, podepisovat se pod ní mohou všichni fanoušci na webu www.fairhokej.cz.