HC Energie Karlovy Vary

Chyběla aktivita útočníků, uznává Martin Rohan

V devátém kole vyzvala Energie v podkrušnohorském derby Litvínov. Ten se dokázal v první třetině dostat do vedení, Vojtěchu Tomečkovi se ve druhé periodě po přihrávce od Martina Rohana podařilo snížit na jednogólové manko. Právě šestadvacetiletý obránce zhodnotil utkání v pozápasovém interview.

Martine, vstup do utkání nebyl zcela ideální, ale ani následující dvě třetiny nepřinesly nějakou změnu. Čemu toto přisuzujete?
Je to pro nás hodně těžké. Hrajeme hodně zápasů za sebou, hráli jsme v pátek a v neděli. Nechci tím omlouvat náš výkon, jsme profesionálové, měli bychom tento nátlak zvládnout bez obtíží. Snažíme se, bojujeme a pracujeme na sobě. V zápasech máme velké šance a je jich i poměrně mnoho, bohužel je nedokážeme využívat, a to je kámen úrazu. Myslím si, že nás tyto nevyužité šance mohou tlačit dolů i v zápasech.

V předchozích zápasech jste měli až okolo čtyřiceti střel, dnes jste se nedostali ani na třicet, čím to bylo?
To vám neumím říct. Litvínov je dobrý v obraně, hodně se na ni v zápase soustředí. Naší chybou bylo to, že jsme se málo tlačili dopředu. Řekl bych, že oproti minulým zápasům nám chyběla aktivita útočníků. Samozřejmě bylo vidno, že nám dělal problém přechod do útočného pásma, Litvínov nám nedal nic zadarmo.

Jednalo se o podkrušnohorské derby, vnímáte nějak tuto nálepku?
Osobně to nijak výrazně nevnímám. Pro mne má každý zápas stejnou váhu, ať hrajeme s Litvínovem nebo Vítkovicemi. Na každý zápas se připravuji stejně a nehledím na to, zda-li se jedná o derby či nikoliv. Takové zápasy jsou spíše atraktivnější pro diváky, kteří to pociťují více. Důležitost utkání se neměří tím, jestli je to derby nebo ne. Zápas od zápasu je důležitý, protože může leccos změnit.

Jaká panuje v kabině atmosféra, když po devíti zápasech máte pouze čtyři body?
Všechny nás to samozřejmě štve. Chtěli bychom vítězit. Do každého zápasu se snažíme dávat maximum a stojí nás to mnoho sil. Atmosféra je jinak dobrá. Myslím si, že máme super kabinu, co se týče kolektivu. Všichni doufáme, že příští zápas už vyhrajeme.

K týmu se připojil Pat Mullane, čím přispěl do týmu?
Rozhodně je znát, když je na ledě. Je velmi šikovný na puku, jdou mu přesilové hry a má výbornou střelu, což my potřebujeme. Je to kvalitní hráč. Doufám, že se bude co nejvíc střelecky prosazovat.

Jak s ním probíhá v šatně komunikace?
Učí se velmi rychle, některá slova jsme ho naučili (úsměv). Většina kluků umí dobře anglicky, tak si s ním dorozumí dle potřeby.

V dalším domácím zápase vás čeká Plzeň, považujete ji za velkého rivala?
Utkání s Plzní jsou vždy hodně vyhrocená, ale podle mne se vždy jedná o dobré zápasy.

Západočeské derby je velmi lákavé pro fanoušky, co byste jim vzkázal, aby přišli v co největším počtu?
Určitě nás přijďte podpořit. Uděláme všechno, co bude v našich silách, abychom ze zápasu vzešli vítězně my. Potřebujeme vás a jsme vám vděční za podporu a za to, že při nás stále stojíte. Děkujeme.

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | so 1.10.2016

Říjen načnou energetici doma s Litvínovem