Další úspěšný týden karlovarské mládeže

KARLOVY VARY - I v uplynulém týdnu se karlovarské mládežnické výběry mohly především radovat. Dva plné bodové zisky si připsali junioři a upevnili si tak vedoucí postavení ve své extraligové skupině. Čtyřmi kanadskými body se o to zasloužil také útočník Martin Baran. Pouhé dva body na postupové příčky do play-off ztrácí dorostenci. Starší žáci si poradili s vrstevníky z Tábora a radovaly se i mladší kategorie, které bodovaly v bitvách s Plzní.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Hradec Králové 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: Kuběna 2, Topinka, Přindiš, Jan Bauer. Asistence: Baran 2, Budínský 2, T. Rohan, Mareček, Šnajdr.

Rozhodující momenty utkání orámovaly první přestávku. V čase 19:50 a v čase 20:42 vstřelila Energie dvě branky, kterými odskočila soupeři na rozdíl tří gólů a po zbytek zápasu kontrolovala vývoj. Za stavu 5:0 domácí trenéři zapojili do hry co největší počet hráčů, aby si opory mohly trochu odpočinout.

HC Ústí nad /L. - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)
Branky: Budínský 2, Sláma, Boguský, Schmidt, Zmeškal. Asistence: Baran 2, Kuběna, Bauer, Mašek, Zmeškal.

První třetina určila ráz celému zápasu. Domácí se sice ve druhé zlepšili, snížili kontaktním gólem, ale to Energii neznervóznilo a dalšími dvěma góly si zajistila před třetí částí čtyřbrankové vedení. Získaný náskok v poklidu v posledním dílu pohlídala a udržela na čele skupiny čtyřbodový náskok před Č. Budějovicemi.

Extraliga dorostu

HC H. Králové – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1,3:0,0:1)
Branky: Chaljavin, Mistoler. Asistence: Kellner, Rohan.

Ze strany Energie se jednalo o velmi nepovedené utkání. Hradečtí rozhodli zápas ve svůj prospěch třemi brankami v rozmezí tří minut ve druhé třetině.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Ústí n. L. 5:3 (0:1,5:1,0:1)
Branky: Fusek, Chaljavin, Kellner, Chocholáč, Hudák. Asistence: Hudák 2, Fusek, Kellner, Chocholáč, Mistoler.

Karlovarští v první třetině navázali na předcházející nevydařený zápas. Jako vyměnění vstoupili do druhé části a smrští pěti gólů rozhodli o svém vítězství. Poslední třetinu, až na pár zaváhání v závěru utkání, kontrolovali. V tabulce ztrácí dorostenci 2 body na postupové šesté místo.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
Branky: Záhora 2, Vachovec, Sýkora. Asistence: Vachovec, Kverka, Záhora.

Energii hra Tábora vůbec nesedí a tento fakt se projevil i v tomto zápase. Po celé utkání sice měli Karlovarští převahu, herně domácí přehrávali, ale gólově se těžko prosazovali. Navíc vlastními hrubými chybami zapříčinili, že těsné skóre bylo až do samého závěru.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 0:14 (0:5, 0:7, 0:2)
Branky: Zadražil 4, Brodský 4, Červenka 2, Tomeček 2, Csamango, Matas. Asistence: Zadražil 5, Tomeček 4, Csamango 3, Svoboda, Martinovský.

Jednoznačná záležitost hostů, kteří si s chutí zakombinovali i zastříleli. Branky karlovarských hráčů padaly po pohledných akcích, které musely lahodit každému hokejovému fandovi. Zvlášť vynikla dvojice Zadražil – Tomeček, která dohromady nasbírala 15 kanadských bodů, utkání si doslova vychutnala.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 10:4 (4:0, 3:1, 3:3)
Branky: Šaling 4, Bečka 2, Zikmund, Košťál, Čoudek, Flégl. Asistence: Bečka 2,Zikmund, Šaling, Flégl.

Domácí převyšovali Tábor ve všech činnostech a s chutí si zastříleli.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary– HC Tábor 1:4 (0:1,0:2,1:1)
Branka: Vrána. Asistence: Opatrný.

Utkání se hrálo ve výborném tempu. Karlovarští naráželi na dobrou obranu hostů v čele s výborným brankářem, který byl hlavním strůjcem vítězství svého týmu. Energetici navíc spálili řadu šancí.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:3, 0:2, 3:0)
Branky: Vrána 2, Schovánek, Sus a Fencl. Asistence: Michálek, Rubeš, Buchar, Řezníček a Křehký.

Po dvou třetinách vedla Energie až nečekaně vysoko 5:0, když dokázala maximálně využít svých brankových příležitostí. Domácí se nevzdali, během minuty ve 3. třetině vstřelili dva góly a začali si věřit. Utkání tak ještě zdramatizovali, přidali ještě jeden gól, ale na víc se již nezmohli.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branka: Binias.

Ve vyrovnaném utkání se ve 3.třetině ujali vedení domácí, jenže hosté za dvě minuty kontrovali a utkání tak skončilo zaslouženou remízou.