David Zucker: Položily nás nevyužité přesilovky

Energie v pátečním zápase bojovala s Vítkovicemi, co to šlo, na výhru to ale nestačilo. O neproměněných přesilovkách v první třetině a o rychlých gólech v třetině druhé se rozpovídal David Zucker, který se od návratu po zranění teprve rozehrává.

Davide, jak byste zhodnotil dnešní nepříliš vydařené utkání?
Snažili jsme se navázat na výhry z venku, ale bohužel nám to nevyšlo. Začalo to tou první třetinou, také se nám nepodařilo vstřelit první gól, což je důležité. Za stavu 0:2 si Vítkovice vytvořily několik šancí a odskočily na 0:3, a pak hrály v klidu. Zabrali jsme, měli jsme pár šancí, škoda, že tam nic nespadlo.

Byla podle vás rozhodující ta pětiminutovka, kdy jste inkasovali všechny branky?
Byla důležitá, ale spíše podle mě rozhodla celá první třetina. Měli jsme k dispozici několik přesilovek, ale nedostali jsme soupeře pod žádný tlak, vůbec jsme nestříleli. Místo, aby nás přesilovky nakoply, tak nás položily. Poté už se čekalo, kdo dá první gól a bohužel to byli oni.

Co vám poradil trenér do druhé třetiny?
Chtěl, abychom hru zjednodušili, více stříleli na bránu. Když vám nevyjde jedna nebo dvě přesilovky, chce to hru co nejvíce zjednodušit a střílet, ono tam pak něco spadne. Měli jsme i šance 5/5, ale bohužel tam nic nespadlo. Přesilovky dnes rozhodují většinu zápasů, ale nám se to bohužel nepovedlo.

Co se dá udělat se situací, kdy dostanete tři rychlé góly?
Největší chyba byla, že jsme za stavu 0:2 až moc propadali a oni stále jezdili do přečíslení tří proti dvěma. Pak už jsme jen bojovali a zkoušeli štěstí, jestli něco padne. Nakonec to spadlo, ale škoda, že jsme se neprosadili dřív. Mohli bychom hrát power-play jen o jeden gól, ne o dva.

Co chybělo více, štěstí, důraz, nebo něco jiného?
Asi to štěstí. Mohlo to být klidně 3:3, Záťa vyhrál buly dopředu, ale nepadlo to tam. Ale jak říkám, po té první třetině a i druhé jsme si možná ani vyhrát nezasloužili. Když máme k dispozici zpočátku několik přesilovek, tak do toho musíme jít důrazně a zabrat.

Jak jste vy osobně spokojen se svým výkonem?
Mohlo to být lepší. Po tom zranění na sobě musím zamakat. Ve třetí třetině už to nebylo ono, tahal jsem nohy za sebou...

V neděli vás čeká Mountfield. S čím pojedete do Hradce?
Hradec hraje dobrý hokej, je v horních patrech tabulky. Jsou silní, doma hrají velmi dobře, zakládají si na perfektní obraně. Nebude to nic lehkého, ale při důsledné hře dozadu máme šanci na úspěch.