HC Energie Karlovy Vary

Do cesty za plným bodovým ziskem se Energii postaví Třebíč

Karlovy Vary mají na sobotní zápas jasný cíl - poprvé v sezoně bodovat za tři. Proti nim bude stát Horácká Slavia, která usiluje o první body do tabulky vůbec. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 a vy jste do KV Areny srdečně zváni.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Změny v kádru

  • Příchody: Tomáš Kaláb (Jihlava), Lukáš Vágner (Přerov), Karel Nedbal (Pardubice, zkouška), David Sedláček (jun. Kometa), Lukáš Spurný (jun. Olomouc, zkouška), David Brančík (Berlin River Drivers, FHL, zkouška), Michal Vodný (Znojmo), Jan Veselý (Mountfield, zkouška), Tadeáš Král (Přerov), Aleš Heinrich (jun. Jihlava), Tomáš Mlynář (jun. Kometa), Radim Ferda (jun. Kometa), Petr Kratochvíl (Přerov), Jakub Kadlec (Hodonín, zkouška), Luboš Horký (jun. Kometa).
  • Odchody: Lukáš Blaha (Kadaň), Martin Lojek (Žďár n/S), Ján Niko, Milan Přibyl (konec kariéry), Jan Zdráhal (Jihlava), Dalimil Mikyska (Kometa), Martin Čech (konec kariéry), Marcel Juráň (Žďár n/S), Jan Milfait (Havl. Brod), Petr Mrázek (Ml. Boleslav), Tomáš Havránek (Kometa), Radim Zohorna (Kometa), Matěj Psota (Benátky n/J).

Horácká Slavia úzce spolupracuje s extraligovou Kometou. Třebíč rozhodně nepatří mezi přední favority soutěže, přesto v posledních letech pravidelně postupuje do vyřazovací části druhé nejvyšší soutěže. Minulý ročník se z pátého místa dostala do čtvrtfinále, kde ovšem nestačila na pražskou Slavii a po pouhých čtyřech utkáních postupové naděje zhasly. V přípravě na sezonu 2017/2018 se Třebíčtí utkali pouze s kluby z České republiky, nejlepší výsledek uhráli v zápase se Šumperkem, který vyhráli 5:0.

Třebíč, stejně jako Karlovy Vary, dosud odehrála dva zápasy - Horácké Slavii se ovšem ani jeden nevyvedl podle představ. V prvním kole přivítal celek trenéra Martina Sobotky na svém ledě Benátky nad Jizerou. Z první dvacetiminutovky si Benátky vzaly dvoubrankové vedení, kterém jim do konce zápasu stačilo. Ve druhé části sice Lukáš Vágner snížil, nicméně to Třebíči nestačilo a nakonec prohrála 1:3. Ani druhý duel, proti Ústí nad Labem, Horácké Slavii nevyšel. První část vyhrálo Ústí 2:1. Ve druhé třetině sice třebíčský Havránek vyrovnal, nicméně Ústí znovu dokázalo odskočit do vedení. Nakonec ani třetí vyrovnávací branka nedovedla Třebíčské k zisku bodů, Ústeckým podlehli 3:6. Dočkají se prvního zisku bodů na horkém karlovarském ledě nebo si energetici připíší první vítězství za tři body?

Koho sledovat - Roman Erat

Bezesporu nejzkušenější hráč na soupisce sobotního soupeře je Roman Erat. V extralize odehrál třebíčský rodák úctyhodných 583 zápasů, většinu z nich za Znojmo. Osmatřicetiletý útočník zatím vévodí se čtyřmi body (0+4) týmovému kanadskému bodování, v celoligovém porovnání je na jedenáctém místě.

Energetici berou jen tři body

Tým pod vedením trenérů Pešouta a Marišky půjde do utkání s jediným cílem, a to urvat tři body, na které diváci čekají. „Čeká nás další utkání, ve kterém budeme favoritem a svoji roli chceme potvrdit. Oproti přípravě se nám teď přestalo trochu střelecky dařit, ale my věříme naší hře. Vše je o prvním gólu. Čím dříve ho dáme, tím dříve se uklidníme a vypracujeme si další možnosti,“ říká na úvod asistent trenéra Tomáš Mariška.

Ale co udělat proto, aby se žalostná koncovka zlepšila? Ve dvou utkáních vstřelili energetici jen čtyři branky a stejný počet i inkasovali. „Chce to trpělivost. Kdo naše zápasy viděl, tak musí uznat, že si šance vytvoříme. Potřebujeme jen trochu štěstí, aby se k nám puky trochu více odrážely a my z toho začali dávat góly. Počítáme s tím, že veliká většina celků přijede do KV Areny bránit a my se s tím musíme poprat,“ pokračuje Tomáš Mariška.

Stejná taktika se dá očekávat i od Horácké Slavie. „Je to farma Komety a ve svém středu má zkušené hráče. Osobně bych je přirovnal k Frýdku-Místku, který je zase farmou Třince. Opět to bude o tom, že budeme dobývat branku soupeře,“ přidává. Energetikům se nedaří ani v přesilových hrách, které by mohly být to správnou zbraní. „Každopádně bych nepropadal nějaké panice. Na začátku soutěže jsme říkali, že to nebude jednoduché. Rozhodující pro nás bude únor, březen a duben. Nikoliv září,“ pokračuje Mariška.

Stále je zapotřebí připomínat slova hlavního trenéra Martina Pešouta. „Jsme na soupeře jako červený hadr na býka. Každý se na nás bude chtít vytáhnout. Teď jsme v roli, jakou má v extralize Sparta nebo Kometa Brno. Buďme trpěliví a pokorní. My věříme našemu hernímu stylu a diváky prosím o to, aby byli s námi. Máme za sebou dva zápasy a v každém jsme dokázali bodovat,“ přidává se.

Související články