Dorost pořád první, ostatní taktéž bez změny

Výsledky mládeže z posledních záříjových dnů nepřináší žádné výrazné změny. Vedle houpačkového efektu u juniorů a dorostu, kdy si každý z oddílů odnesl po jedné prohře a jedné výhře, ke které juniorům výrazně dopomohl Vít Budínský, jenž bodoval ve všech zápasech, stojí za zmínku 4. třída v regionálním přeboru elévů, ve kterém energetici zvítězili nad Baníkem Sokolov hodně vysoko. Ostatně, tyto souboje se vždy vyznačují vysokým skóre.

Extraliga juniorů

HC Energie K. Vary – HC Havířov Panthers 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: Topinka, Budínský. Asistence: Sláma, Mareček, Dej.
O výsledku zápasu se s největší pravděpodobností rozhodovalo v polovině druhé třetiny, kdy měli karlovarští početní výhodu dvounásobné přesilové hry. V tu chvíli vedli 2:1 a měli tak výraznou šanci náskok zvýšit, jenže se jim to nepodařilo. Hosté nejen že oslabení ubránili, ale chvíli na to dokázali výsledek otočit. Domácí měli ve třetí části obrovský nápor, ovšem bez gólového vyjádření. Prohráli tak potřetí v řadě a poprvé doma.

HC Energie K. Vary – HC Oceláři Třinec 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky: Kuběna, Rohan M., Budínský, Přindiš, Zmeškal, Šnajdr. Asistence: Dej 2x, Rohan M.2x, Budínský, Schmidt, Boguský, Šnajdr, Kuběna, Zmeškal.
Dohrávané utkání pátečního kola vyznělo tentokráte pro Energii. Po celý zápas se snažila hrát aktivně a vyvíjet na soupeře tlak, což se jí podařilo. Důležitý gól padl na konci druhé třetiny, který domácí uklidnil. V poslední části si vedení upevnili dalšími třemi vstřelenými góly. V tabulce patří týmu prozatímní šesté místo.

Extraliga dorostu

HC Oceláři Třinec - HC Energie K. Vary 5:2 (2:0,0:0,3:2)
Branky: Frk, Kverka. Asistence: Funk, Schusser.
Přestože konečný výsledek tomu nenapovídá, jednalo se o vyrovnané utkání, které pro domácí lépe dopadlo díky využití dvou šancí z první třetiny. Po dvou stoprocentních brankových příležitostech Energie, které nevyužila, domácí po hrubých individuálních chybách karlovarských hráčů šli do dvoubrankového vedení. To si třinečtí do konce zápasu pohlídali a v závěru přidali ještě pojistku.

HC Havířov Panthers - HC Energie K. Vary. 4:6 (1:2,2:3,1:1)
Branky: Hampl 3, Chocholáč, Flieger, Putyera. Asistence: Záhora, Baar, Sýkora, Vachovec.
Po necelých 14. hodinách od konce zápasu v Třinci nastoupili dorostenci Energie v nedalekém Havířově. Plný bodový zisk je velmi cenný, neboť kromě krátké pozápasové regenerace tým postihla slabá viróza. Karlovarští k utkání přistoupili velmi zodpovědně, využívali slabin ve hře domácích, především v jejich obranném pásmu a po zásluze brali tři body. V tabulce jsou dorostenci o dva body před Plzní na prvním místě.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Letňany Praha - HC Energie K. Vary 1:8 (0:1, 1:5, 0:2)
Branky: Kubáč 2, Táborský, Vrána, Winkler, Brodský, Zadražil, Tomeček. Asistence: Troška 2, Tomeček 2, Winkler, Táborský, Formánek, Zadražil.
Hosté ve fyzicky náročném utkání obstáli na výbornou. Soupeře předčili pohybem, důrazem, kombinací i příkladnou koncentrací. Přesto je třeba přiznat, že výsledek je z celkového pohledu vzhledem k poměru sil na ledě velice lichotivý.

HC Energie K. Vary - HC Tábor 7:1 (2:0,2:1, 3:0)
Branky: Tomeček 2, Formánek 2, Táborský, Zadražil, Miškovský. Asistence: Vrána 5, Svoboda.
V nepříliš pohledném utkání stačil domácím k vítězství pouze průměrný výkon. Z duelu lze vyzdvihnout pět gólových asistencí Lukáše Vrány.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Letňany Praha - HC Energie K. Vary 0:3 (0:1, 0:1,0:1)
Branky: Svoboda 2, Flegl. Asistence: Šaling, Duda.
V utkání hraném na ploše "kanadských" rozměrů produkovala obě mužstva důrazný hokej s množstvím osobních soubojů. Hosté předvedli zodpovědný výkon, za který zaslouží pochvalu všichni hráči. Výraznou oporou karlovarských byl brankář Kaiser.

HC Energie K. Vary - HC Tábor 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: Bečka 3, Flegl, Csamango. Asistence: Csamango 2, Šaling 2, Michalova.
Domácí narazili na soupeře, který praktikoval těsnou osobní obranu, i tak si vypracovali spoustu šancí, ve kterých nebyli dostatečně důrazní a efektivní. Přesto to stačilo k výraznému vítězství. Střelecky byl úspěšný Bečka, autor tří branek.

Žákovská liga mladších žáků - 7.třída

HC Energie K. Vary - HC Letňany Praha 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Branky: Opatrný 2, Suchý, Ziegler. Asistence: Černý 2 , Klíma, Ševc.
Pro neznalé jsou výsledky Letňan překvapením, ale tento mladý pražský klub chce v práci s mládeží konkurovat Slavii a Spartě, a začíná se mu to pomalu dařit. Výhodou Letňan je široká hráčská základna. Karlovarští v utkání bojovali, výborně bránili, třikrát náskok soupeře smazali, ale na otočení výsledku v závěru zápasu již síly neměli.

HC Tábor - HC Energie K. Vary 8:2 (3:0, 0:1, 5:1)
Branky: Krejsa 2. Asistence: Klíma.
Hosté přistoupili k utkání velice vlažně a výsledkem byly tři branky v jejich síti v první třetině. Po "domluvě" v kabině ve druhé třetině zabrali, ale z velkého tlaku padla jen jedna branka. Ve třetí třetině nadále karlovarští domácí přehrávali, ale po ojedinělém nebezpečném útoku Tábora inkasovali čtvrtý gól, po kterém se psychicky sesypali.

Žákovská liga mladších žáků - 6.třída

HC Energie K. Vary - HC Letňany Praha 2:9 (1:5, 1:3, 0:1)
Branky: Binias, Křehký. Asistence: Rulík, Rubeš.
Domácí nepředvedli nejlepší výkon. Hráči špatně bruslili, vázla spolupráce a chyběla i bojovnost. Hosté hráli pěkný kombinační hokej a šance, které si připravili, s přehledem proměňovali.

HC Tábor - HC Energie K. Vary 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: Ŕezníček 2. Asistence: Rubeš.
Hosté působili dojmem, jakoby měli na bruslích desetikilové závaží. Chyběla jim ve hře jiskra a chuť, přitom soupeř je výkonnostně horší. Jenže karlovarským chyběla vůle po vítězství a to rozhodlo.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: Binias 3, Bečka M. Asistence: Hauzr a Bečka M.
O výsledku se rozhodovalo až v závěru utkání, ve kterém hosté z power play vyrovnali na 2:2. Po následujícím vhazování však domácí opět ztrhli vítězství na svou stranu a výhru pečetili při opětovné power play Baníku střelou do prázdné branky.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 15:0 (3:0, 5:0, 7:0)
Branky: Bečka J. a Trapl 4, Rozhon 3, Smolka 2, Pajk a Václav. Asistence: Pajk 3, Trapl 2, Chládek a Hanák.
Postupem utkání se domácím dařilo svou převahu vyjádřit i gólově a dosáhli tak vysokého vítězství.