HC Energie Karlovy Vary

Duda míří do Litvínova, přichází Baránek a Svoboda

Útočník Radek Duda v Karlových Varech končí. Klub postoupil Dudovu hráčskou smlouvu platnou do 30. 4. 2017 Litvínovu, který ji přebírá v plném rozsahu. Opačným směrem putuje obránce Marek Baránek. Dres Energie bude nově oblékat také útočník Jakub Svoboda, jenž bude v Karlových Varech působit do konce sezony.

„Máme špatnou produktivitu, dáváme málo gólů. Příchodem Jakuba Svobody si slibujeme zlepšení naší produktivity. Jedná se o útočníka, který je schopen dávat branky. Navíc je v ideálním věku. Zatím jsme domluveni na spolupráci do konce letošního ročníku. Pokud to bude fungovat, rádi bychom s Jakubem prodloužili smlouvu i na další sezonu,“ řekl generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Další posilou je obránce Marek Baránek, který přichází z Litvínova. Jeho kontrakt je platný do 30. 4. 2017. „Marek je velmi talentovaný obránce, hrál na minulém mistrovství světa dvacetiletých. Připojí se k týmu, ale počítáme s tím, že by sezonu pravděpodobně dohrál v Jihlavě. V případě zranění některých hráčů bude zařazen do sestavy. Jeho hlavní role by měla nastat od příštího ročníku, kdy by měl být v základní sestavě,“ vysvětlil Miroslav Vaněk.

„Klub k tomuto kroku přistoupil na základě toho, že sezona bude bude ještě dlouhá. V Jihlavě se zranil Šimek, se kterým jsme v případě zranění jiných hráčů počítali do sestavy, což nyní nemůžeme. Proto jsme se rozhodli posílit o mladého obránce, abychom měli k dispozici možnou náhradu,“ dodal na závěr.