HC Energie Karlovy Vary

Dušan Salfický energetikem do konce roku!

Vedení HC Energie dojednalo s HC Slovan Ústečtí Lvi prodloužení hostování gólmana Dušana Salfického. Devětatřicetiletý gólman zůstane v Karlových Varech až do 31. prosince 2011. „V brance se Dušan bude střídat s Lukášem Mensatorem, který už je po zranění na ledě a trénuje,“ uvedl generální manažer Miroslav Vaněk. Mladíci Benda a Závorka se zatím budou připravovat v prvoligovém Mostě a Kadani.

Prodloužení Salfického angažmá však neznamená, že by měl odchytat všechna letošní utkání. „Lukáš Mensator už je týden na ledě. Ve středečním utkání se Spartou bude dvojkou ještě Tomáš Závorka, v pátek už by na lavičce měl sedět Lukáš. Jakmile bude zcela fit, postaví se do branky,“ vysvětluje generální manažer zdravotní stav dlouhodobé brankářské jedničky Energie.

Od pátku tak branku Energie bude hájit duo Salfický - Mensator. Kdo z nich nastoupí do konkrétního zápasu, určí kouč brankářů Pavel Kněžický. „Je nutné si uvědomit, že Dušanovi bude 40 let. Takový zápasový zápřah, který po přestávce nastane, už v tomto věku není možné zvládnout,“ upozorňuje Miroslav Vaněk.“

Služeb Dušana Salfického Energie využila ve chvíli, kdy se jí zranil Lukáš Mensator a Marek Benda. V zeleném dresu odchytal 7 utkání, z toho čtyři vítězná.