Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Energetici se naposledy představí na ledě Kladna

Energetici se naposledy představí na ledě Kladna

14.04.2018 | Matěj Hodoval

Baráž se nezastavuje. Po pátečním duelu s Jihlavou budou již v neděli bojovat energetici o další potřebné body. Na ledě Kladna první utkání svěřenci Martina Pešouta nezvládli, o to větší motivace by mohla být pro odvetu. Souboj na ledě kladenského ČEZ stadionu začne v 16:00.
Kde sledovat: Online přenos | Video přenos | Stories

O soupeři

Kladenská sestava z předešlého utkání

Cikánek – Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Kubík, Kloz – Bláha, Machač, Zikmund – Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: Hořava, Patera

Barážová minitabulka je i po osmém kole velmi vyrovnaná. Rytíři nezačali boje o postup do nejvyšší soutěže úplně podle představ, přesto se poté zvedli a počínajíc pátým kolem měli trojzápasovou vítěznou šňůru. Ta skončila v pátek, kdy doma Kladenští přivítali Litvínov. Na střely téměř vyrovnané utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy svěřenci Jiřího Šlégra odskočili do vedení 3:1 a to udrželi až do konce. „Teď jsme prohráli jeden po třech vyhraných, tak nás to podle mě naopak spíš nakopne. V neděli do toho jdeme zase naplno,“ řekl po souboji s Vervou pro web rytirikladno.cz Tomáš Redlich. S Energií se Rytíři potkají potřetí v baráži a bilanci mají se Západočechy zatím vyrovnanou. Na domácím ledě slavili vítězství 3:1 Středočeši, odvetný duel v KV Areně pak získalo mužstvo Martina Pešouta a to stejným výsledkem 3:1.

Koho sledovat

Adam Kubík, foto: Josef Poláček

Kladno se může spoléhat na svou brankářskou oporu. Lukáš Cikánek odchytal všech osm duelů, po kterých si drží dobrou úspěšnost zákroků 93,27 %. V baráži je jediným gólmanem, který dostal důvěru ve všech dosavadních zápasech. Výbornou baráž prožívá teprve devatenáctiletý Adam Kubík. Kladenský forvard se společně s karlovarským Vrdlovcem a jihlavským Strakou dělí o titul nejlepšího střelce bojů o extraligu, všichni mají na kontě čtyři branky. Kubík je navíc nejproduktivnějším hráčem Kladna, za osm zápasů nastřádal šest kanadských bodů. Za největšího tvrďáka platí David Štich. Osmadvacetiletý bek zblokoval třináct soupeřových pokusů, což je čtvrtý nejlepší počin v baráži.

Vyrazte s fanoušky

Statistické okénko

Rytíři Kladno
Úspěšnost přesilovek 11,1 % (3 místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 90 % (2. místo v baráži)
Tresty 66 TM (2. místo v baráži)
Zblokované střely 10,4 za zápas (1. místo v baráži)
Hity 6,3 za zápas (4. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 6,2 % (4. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 48,7 % (3. místo v baráži)
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 8,57 % (4. místo v baráži)
Úspěšnost oslabení 90,91 % (1. místo v baráži)
Tresty 58 TM (4. místo v baráži)
Zblokované střely 10,25 za zápas (2. místo v baráži)
Hity 6,88 za zápas (3. místo v baráži)
Úspěšnost střelby 10,6 % (1. místo v baráži)
Úspěšnost vhazování 52,08 % (2. místo v baráži)