HC Energie Karlovy Vary

Energetici zabojují o první body na ledě Kladna

Poté, co měli energetici příležitost okusit led v Praze i na domácí půdě, nastává čas začít sbírat body. Dosud se jim bodově nedařilo, a tak přichází další možnost při pátečním zápase v Kladně. Utkání začíná na Městském zimním stadionu v 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos

Změny na kladenské půdě

Jak již fanoušky informovala valná většina médií, kladenský klub prošel za léto celou řadou změn. Poté, co se vedly dlouhosáhlé debaty o osudu zdejšího extraligového hokeje, přišlo velké rozuzlení. Za klub se postavil Jaromír Jágr a Kladno se tak nyní pyšní novým názvem Rytíři Kladno, logem, generálním partnerem a také řadou hráčů.

Výsledky přípravných zápasů potvrzují, že Kladno to s odpoutáním ode dna tabulky myslí vážně. Ze dvanácti odehraných utkání si odneslo úctyhodných deset výher. A pokračuje tak i po startu extraligy. Oba odehrané duely dopadly pro Středočechy vítězně a s pěti body jim patří pátá příčka.

Před dalším utkáním s hlavními aktéry

Další extraligové utkání čeká karlovarské hokejisty HC Energie dnes, a to na Kladně. „Musíme zapomenout na ten nepodařený zápas s Pardubicemi a konečně zabodovat,“ říká před zápasem brankář Lukáš Mensator.

Debakl s Pardubicemi jen tak z mysli fanoušků nikdo nevymaže. „My na to ale musíme zapomenout rychle. Určitě by nebylo dobré, kdybychom už po třetím kole spadli na samé dno. Ještě máme před sebou hodně zápasů a my máme dost kvalitní tým, abychom se dokázali z utkání s Pardubicemi otřepat,“ pokračuje karlovarská jednička mezi třemi tyčemi.

Podobného názoru je i druhý gólman, který do zápasu s Pardubicemi nastoupil. Marek Benda si odbyl svoji extraligovou premiéru a pouze jedenkrát inkasoval. „Potřebujeme konečně udělat nějaké body. Musíme se trochu dotáhnout do středu tabulky. Bylo by velice nepříjemné, kdyby nám soupeři utekli,“ upozorňuje.

Rytíři z Kladna začali soutěž výborně. Doma si poradili se Spartou a venku dokázali za dva body uspět na ledě Zlína. „My jsme momentálně spokojení. Vyhráli jsme ve Zlíně a to se jen tak někomu nepovede. Každopádně v dalších zápasech si musíme dát pozor na zbytečná vyloučení. Se Spartou i Zlínem jsme takto inkasovali,“ upozorňuje kouč Středočechů Zdeněk Vojta.

Hra v početní výhodě i nevýhodě je problémem i v Karlových Varech. „My jsme si takto prohráli zápas na Slavii. K utkání s Pardubicemi se už nemá cenu vracet. Na Kladně nás čeká těžký soupeř a my už konečně musíme bodovat,“ dodává Václav Baďouček. 

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize2 - 0 - 0 - 0 - 2– 4:9 - 0 b
Průběžné umístění13. místo
Nejproduktivnější hráčZucker, Kumstát, Zaťovič, Skuhravý, Pech, Mensator – 1 bod
Nejlepší střelecZucker, Kumstát, Zaťovič, Skuhravý - 1 branka
Nejlepší nahrávačLukáš Mensator, Václav Skuhravý – 1 asistence
Nejlepší v +/-Jan Látal +1 bod
Nejtrestanější hráčRoman Prošek, Petr Gřegořek, Michal Gulaši – 4 TM
BrankářiLukáš Mensator 81.82 %, 5.22 g/z
Marek Benda 92.86 %, 2.22 g/z
Úspěšnost přesilovek0 % (11. - 14. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení92.3 % (9. místo v extralize) *

Rytíři Kladno
Utkání v extralize2 – 1 - 1 - 0 - 0 - 6:4 - 5 b
Průběžné umístění5. místo
Nejproduktivnější hráčJaroslav Kalla - 3 body (2+1)
Nejlepší střelecJaroslav Kalla – 2 branky
Nejlepší nahrávačMartin Látal, Marek Hovorka - 2 asistence
Nejlepší v +/-Jaroslav Kalla +3 body
Nejtrestanější hráčMarek Hovorka - 6 TM
Brankáři Jan Chábera 93.75 %, 1.92 g/z
Úspěšnost přesilovek7.1 % (9. místo v extralize) *
Úspěšnost oslabení66.7 % (14. místo v extralize) *
* Zdroj: iDnes.cz

Vzajemné zápasy 2010/2011

06. kolo HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:2
19. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 2:1
32. kolo HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:4pp
45. kolo HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 0:4

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (od 34. Benda) - Gulaši, Nosek, Gřegořek, Bombic, Gründling, Prošek, Látal, Rohan - Kumstát, Skuhravý "C", Košťál, Klíma, Pech, Zaťovič, Bartánus, Melenovský, Dej, Kuběna, Vachovec, Zucker. Trenéři: Baďouček - Pešout, Kněžický.

Rytíři Kladno:  Chábera - Procházka, Piskáček, Lepine, Toman, Drtina, Skrbek, Růžička - Hlaváč, Patera, Kuchler - Kalla, Hovorka, Dragoun - Látal, Knotek, Bicek - Valský, Lukáč, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.


Dokáží energetici vybojovat první body?

Související články