Energie podlehla Olympii Hroznětín

Hokejisté HC Energie během letní přípravy odehráli další fotbalové utkání. Tentokrát se představili v Hroznětíně, kde nakonec prohráli 5:3. Fotografie z utkání naleznete v galerii.

Úvod utkání patřil energetikům. Už v 9. minutě se prosadil Martin Zaťovič ale za dalších šest minutek bylo vyrovnáno. Tentokrát přesně mířil Koch. Ve 40. minutě se dostal do přesného zakončení mladý Shorný a upravil na 2:1 pro Olympii. To byl také konečný výsledek prvního poločasu.

Ve druhém poločase dokázali energetici nejprve zásluhou Gulašiho z pokutového kopu vyrovnat. A šli i do vedení, když přesně mířil Grman. V další minutách ale na hřišti vládli domácí hráči Olympie. Třemi brankami v řadě z kopaček Shorného, Matlase a Stolína otočili vývoj klání ve svůj prospěch.

Hokejisté Energie tak po letech ochutnali na fotbalových trávnících hořkost porážky. „Jdu je seřvat,“ prohodil s úsměvem vedoucí mužstva Ivo Doležel, jenž společně s kustodem Vojtěchem Polákem starším zaujali pozici fotbalových trenérů. Oba pánové brali utkání s humorem.

Utkání se hrálo za velikého horka a dusna. „Běhalo se nám hrozně. Stačil jeden nebo dva sprinty a hned jsme byli zadýchání. Nemohli jsme se pořádně nadechnout. Opravdu to nešlo,“ ohlížel se za zápasem David Zucker a pokračoval: „Nemohli jsme se ani namočit, protože jsme byli zpoceni už jenom co jsme přijeli na zápas.“

Domácí nastoupili s více jak dvaceti hráči a pravidelně hokejově střídali. „Možná nás mělo být více na střídání. Točili jsme jenom tři hráče a v tom dusnu nám rychle docházely síly. Po hodině toho měl každý plné zuby,“ přidal Zucker.

A tým Energie je aktuálně v plné přípravě, která se pomalu blíží svému konci. „Fotbal hrajeme jen pro zpestření. Na zápasy jezdíme z plného tréninku a také to podle toho tentokrát dopadlo,“ dodal na závěr.

Olympie Hroznětín – HC Energie 5:3 (2:1)
Branky: 15. Koch, 40. a 68. Shorný, 78. Matlas, 82. Stolín – 9. Zaťovič, 49. Gulaši (pk), 65. Grman. Diváci: 150.
HC Energie: Hovorka - T. Rohan, Gulaši, Doležal, Zaťovič, Parýzek, Grman, Zucker, Vlach, Drtina, Šmat, Vachovec, Kubka, M. Rohan. Trenéři: V. Polák st., I. Doležel.