HC Energie Karlovy Vary

Energie představuje další dvě posily

Karlovarští hokejisté hlásí dvě nové tváře v útočných řadách. Radek Dlouhý pomůže týmu výškovými parametry i zkušenostmi, Marek Hovorka pak především svou šikovností a dravostí. Oba útočníci přichází na hostování do 30. 4. 2014 s možností pokračování v klubu i v dalších sezonách.

Radek Dlouhý (13. 1. 1982) přichází z Komety Brno na roční hostování s možností opce na další sezonu, kterou HC Energie uplatní v případě spokojenosti s hráčovými výkony. „Je to přesně ten typ hráče, které hledáme. Měří 186 cm, a zvýší tedy výškový průměr mužstva. Zároveň disponuje bohatými zkušenostmi z české extraligy, ve které odehrál přes 500 zápasů. Nemůžeme totiž mužstvo skládat pouze z mladých nezkušených hráčů. Radek je levé křídlo, silově založený hráč a výborný bruslař,“ charakterizoval odchovance pražské Slavie generální manažer klubu Miroslav Vaněk. Do přípravy A-týmu se hráč zapojí v pondělí 20. května.

Mezi největší úspěchy Radka Dlouhého patří mistrovský titul, který v sezoně 2002/03 získal ve Slavii Praha. Ve svém mateřské klubu vyhrál i extraligu juniorů v sezoně 1999/00. Přes dvě desítky utkání odehrál také v české reprezentaci, kde patřil do širšího kádru.

Marek Hovorka (8. 10. 1984) přichází na roční hostování ze Sparty Praha. Slovenské pravé křídlo s energetiky trénuje od čtvrtka 16. května. „Marek je pravák, výborný bruslař a agresivní hokejista. Měli jsme o něj zájem už před dvěma roky, tenkrát ho ale získalo Kladno, kde v základní části udělal 32 bodů. Během těchto dvou sezon navíc opět vykázal obrovský pokrok. Hraje přesně ten styl hry, kterým by se naše nové mužstvo mělo prezentovat. Na Spartě mu po sezoně končí smlouva, takže se v případě spokojenosti budeme chtít dohodnout na pokračování Marka v Karlových Varech,“ uvedl Miroslav Vaněk.

Marek Hovorka se narodil v Dubnici nad Váhom, ve slovenské nejvyšší soutěži odehrál 286 zápasů za Martin a Liptovský Mikuláš. Českou nejvyšší soutěž si poprvé zahrál za Ústecké Lvy, nastupoval i v dresu Mladé Boleslavi, Kladna a Sparty. V posledních dvou sezonách hrál i za reprezentaci Slovenska, se kterou na Mistrovství světa 2012 získal stříbrnou medaili.

Foto: hcsparta.cz, hc-kometa.cz