HC Energie Karlovy Vary

Energie se představila v Perninku a domácím dala šest branek

Ve středu 11. června se hokejisté Energie představili v Perninku, kde sehráli přátelské fotbalové utkání s tamním Sokolem. V zápase se projevila vyšší fyzická zdatnost extraligového mužstva, které i zásluhou dvou branek Jaromíra Kverky zvítězilo 6:2. Fotografie z utkání naleznete v galerii.

Celou akci zorganizovala sportovní redakce regionálních Deníků a dovezla sebou dva partnery. Přesněji pivo Radegast 10° a také ceny od společnosti Vera Gurmet z Toužimi. Pivečko se rozdávalo v soutěžích divákům a dárkové koše od Vera Germet pak putovaly do rukou nejlepších hráčů a rozhodčímu.

K samotnému utkání. Sokol dokázal držet krok s Energií zhruba prvních třicet minut. Pak se ukázala fyzická připravenost hokejistů, kteří začali nepříjemně dotírat na branku domácí gólmana Rudolfa Kokrhela. Ten byl po většinu utkání nepřetržitě zaměstnáván a vychytal mnoho střeleckých příležitostí energetiků. Nakonec se odcházelo za stavu 3:1 ve prospěch hokejové jedenáctky.

O přestávce proběhla první soutěž pro vylosované diváky. Pět střelců dostalo možnost vystřelit na branku, a pokud se jim podařilo trefit jednoho z moderátorské dvojice Honza Čech – Blanka Sokolová, tak si odnesl šest piv Radegast 10°. Šťastným exekutorem byl i ani ne roční Vítek Zralý s maminkou Ivetou, kteří vystřelili tatínkovi Martinovi osvěžující výhru.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, jako konec prvního. Energie byla více na míči a potlesk si zasloužil především záložník Tomáš Závorka, jinak hokejový brankář. S míčem přilepeným na noze se pustil mezi tři hráče. Dva obešel kličkou a třetímu nasadil jesličky a pelášil si to téměř sám na branku. Celá akce skončila nepřesnou přihrávkou jednoho ze spoluhráčů.

Na druhé straně se vybičovala k neuvěřitelným výkonům hned trojice hráčů. Milan Novák nasadil dvakrát ke dlouhému, asi třiceti metrovému sprintu. Což je krupiéra v kasinu solidní výkon. Karel Kunst bojoval, co mu síly stačily, ale usoudil, že na soupeře tentokrát se spoluhráči opravdu nemá. Utkání po sedmdesáti minutách vzdal, když jako statečný otec tří dcer nechtěl přijít k újmě. Výborně se předvedl na hrotu útoku i Honza Janda, který hned v prvním souboji nasadil ke skluzu a tím si vzbudil u obrany Energie respekt. A nutno podotknout, že právě legendární útočník Jandíny byl u obou branek Sokola.

Po utkání se kopaly ještě penalty a na ty vyhrál Sokol 4:3. Alespoň malá náplast. Následně se ještě jednou losovalo ze vstupenek a opět se rozdělovalo Pivo Radegast a také vstupenky na první mistrovské utkání HC Energie s Vítkovicemi v nové sezoně.

Statistiky

Sokol Pernink – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:3)
Penalty: 4:3. Branky: Kasparides, Janda – Kverka 2, Kohout, Flek, Troška, Závorka. Rozhodčí: Jan Vašek. Diváci: 150. Nejlepší hráči: Kokrhel – Kverka. Oba týmy střídaly hokejovým způsobem.

Sokol Pernink: Kokrhel – Vraný, Sarkisov, Novák, J. Kotrla st., D. Braný, Mitterpach, Kasparides, Janda, J. Kotrla ml., Horvát, Müler, Hájek.

HC Energie Karlovy Vary: Vrána – Závorka, M. Rohan, Zadražil, Kubka, Flek, Habal, T. Rohan, Harkabus, Kverka, Kohout, Vachovec, Šmach, Gorčík, Dvořák, Troška.

Fotografie

Snímky z utkání si prolédněte v galerii