HC Energie Karlovy Vary

František Skladaný: Nekoukáme se na to, kdo je v sestavě a kdo není. Jsme jedno mužstvo

Dvě utkání stihl odehrát za prvoligový Chomutov a je zpátky v Karlových Varech. V zápase s Ústím nad Labem si připsal jeden bod za asistenci u branky Jakuba Grofa. O kom se píše? O levém bránícím křídle Energie, Františku Skladaném. „Zápasy za Chomutov mi pomohly. Dostal jsem se do tempa,“ říká navrátilec do sestavy na místo zraněného Zjuzina.
S jakými pocity se vracíte do sestavy?
Jsem rád, že jsem zpátky. Teď musím udělat všechno proto, abych v ní zůstal.

Na jaké úrovni je první liga v Chomutově?
Myslím si, že se to dá srovnat s extraligou. Hrál jsem proti Olomouci a v Ústí nad Labem. Obě mužstva jsou velice silná. Hlavně Ústí má svojí kvalitu. Tento zápas je pro Chomutov derby, takže to nepostrádalo nasazení.

Co Vám osobně tyto dva zápasy daly?
Já jsem hlavně potřeboval hrát. Dostával jsem se na led a trenér Rulík mi dával šanci. Zahrál jsem si přesilovky i oslabení.

Po příchodu hráčů z Ruska nemá nikdo místo v sestavě jisté. Jak toto vnímáte?
Nad tímto osobně nepřemýšlím. Všichni se soustředíme na to, v jaké situaci mužstvo momentálně je. Nekoukáme se na to, kdo je v sestavě a kdo není. Jsme jedno mužstvo.

Jak se podle Vás posunout v tabulce směrem vzhůru?
Všichni hráči musí dělat maximum proto, abychom se na konci sezony mohli usmívat. Nevím, co k tomu víc říct.

Čeká Vás předposlední Kladno. Bude to podobný zápas jako s Kometou?
V poslední čtvrtině soutěže budou všechna mužstva makat naplno. Každému v tabulce půjde o hodně. V této fázi soutěže bude každé utkání o fyzické i psychické síle.

Kladno není v úplně pohodě. V Litvínově se Středočeši dokonce poprali a gólman Kopřiva dostal trest do konce utkání…
Podle mě to na nich nezanechá žádné stopy. Každé utkání je jiné. Nebudou přemýšlet nad tím, co se stalo. Budou se chtít soustředit jenom na nás. Stejně tak my se budeme soustředit na ně.

Nastoupíte v útoku s Pechem a Melenovským. Už jste dostali od trenérů nějaké úkoly?
Ještě ne. Musíme si spolu sednout a popovídat si o tom. Hlavně se spoluhráči to musíme probrat. Musíme hrát to, co nám vyhovuje, ale zároveň i to, co chce po nás trenér.