Gulaši: Pokud začneme střílet, góly nám tam padat budou

V posledním utkání před přestávkou podlehla Energie fotbalovým skóre Plzni 1:2. Obránce Michal Gulaši po zápase přiznal, že jeho týmu chyběla častější střelba. I kvůli tomu nevyužili energetici dvojnásobné přesilovky, což je stálo úspěch.

Michale, padesát minut jste sahali po třech bodech, ale nakonec z nich není nic, co se v závěru zápasu stalo?
Měli jsme několik přesilovek pět na tři, kdybychom odskočili o dva góly, utkání by vypadalo jinak. V jednom střídání šli hned dva hráči na trestnou lavici a bohužel jsme neubránili dvouminutovou přesilovku pět na tři a Plzeň srovnala na 1:1. Pak už jsme špatně pokryli hráče v obranném pásmu, který dorážel před brankou.

Rozhodly tedy podle vás přesilovky pět na tři?
V dnešním zápase asi ano. Měli jsme jich dost, což se v hokeji často nestává, ale bohužel jsme využili jen jednu.

Hrál brankář Mazanec a plzeňská obrana tak dobře, nebo byla chyba jinde?
Nemyslím si, že by nějak dominovali. Měli jsme nějaké šance, které nedokážeme využít. Netuším, jestli je u nás nějaká křeč, ale my góly nedáváme a to je největší chyba.

Diváci vás během přesilovek několikrát povzbuzovali ke střelbě, ta vám chyběla, že?
Jak se říká, není ranky, není branky. Sám jsem mohl také několikrát vystřelit, nahrál jsem to, což je také velká chyba. Pokud začneme střílet, tak věřím, že nám tam góly padat budou.

Ve 3. třetině Strakův útok neslezl z ledu a nakonec dokázal zvrátit utkání. Jak to na vás působilo?
My to moc nevnímali. Víme, že Plzeň má kvalitní tým, i když má nějaké zraněné hráče. Musíme hrát na sto procent a jestli mají celou dobu první útok na ledě, to je podle mě jedno.

Poslední zápasy vám nevyšly. Co udělat v reprezentační přestávce, aby body začaly opět přibývat?
Naladit střeleckou formu, protože bez gólů se hokej hrát nedá. Jestli budeme chtít vyhrávat na jeden gól, tak to bohužel můžeme vyhrát třeba pět zápasů za sezónu.

Třeba proti Budějovicím nebo Třinci jste ale se střílením branek problém neměli…
Vždy to vypadá, že se střelecky probouzíme. Potom přijdou zápasy, kdy jsme bez gólů, což je chyba. Vyhrajeme jeden zápas, druhý zremizujeme a potom nic. Pokud nevyhrajeme tři, čtyři zápasy v řadě, tak v tabulce výš nepostoupíme a budeme hrát pořád tam, kde jsme teď.