HC Energie Karlovy Vary

Hruška: Pardubice vyhrály zcela zaslouženě

Vinou zranění Stanislava Balána se po několika měsících opět posunul na post elitního centra Radim Hruška. Oprášil spolupráci se staronovými křídly a vrhl se do utkání proti Pardubicím. S jeho výsledkem nemůže být určitě spokojen. Těší ho však, že si po dlouhé době alespoň pořádně zahrál. Zároveň však uznává, že Pardubice zvítězily zcela zaslouženě.

Radime, Pardubice vás přehrály poměrem 4:1, kde byste hledal hlavní příčiny?
Hráli jsme velmi špatně v obraně. Soupeř nás přehrával především v našem obranném pásmu a my jsme si nevěděli rady. Naneštěstí se ještě zranil Jirka Drtina, obránci se točili jen v pěti, což bylo samozřejmě dost náročné. Pardubice jsou totiž v útoku velice silné.

Soupeř na vás vlétl od prvního střídání, zaskočil vás tím?
Zaskočili nás velice. Na poradě jsme zkoumali jejich hru a všimli si, že venku hrají více defenzivně. Dnes u nás hráli přesně tak, jako hrávají doma. Hodně agresivně, napadali nás vysoko a určitě nás tím zaskočili. Navíc vstřelili úvodní branku, což jim velmi pomohlo a od té doby hráli v pohodě.

Po dlouhé době jste nastoupil v elitní formaci, jak jste se cítil? Připravoval jste se nějak speciálně?
S Petrem Pohlem i Martinem Zaťovičem jsem již hrál, takže mě nečekalo nic nového. Jen jsem si trochu osvojil přesilovky. Každopádně jsem rád, že jsem si po dlouhé době trošku zahrál (smích), protože jsem toho prostoru na ledě od října moc neměl. 

V závěru první třetiny jste měl velkou šanci. Co se stalo, že puk neskončil v brance?
Tam mi nádherně přihrál Martin Zaťovič před poloprázdnou bránu, ale v poslední chvíli se ke mně stáhl pardubický obránce a dokázal mi zablokovat hůl. Navíc mi kotouč přeskočil hokejku, skončil někde na brusli od níž se odrazil pryč. Škoda, měli jsme i jiné šance, ale branku bohužel nedali.

Hodně vás položila branka z hole Petra Sýkory, souhlasíte?
Určitě! O to víc, že jsme od trenérů dostávali extra upozornění, že si Petr sjíždí za obranu a čeká na podobné brejky. Měli jsme tam pásmo, ale jejich obránce zachytil naše nepřesné nahození a ihned vyslal Petra Sýkoru do úniku. Ten se v podobných situacích už zachytit skoro nedá.

Slavia porazila v derby Spartu, ale Litvínov doma podlehl Kladnu. Sledovali jste ostatní výsledky?
Samozřejmě, že když se výsledky promítají na kostce a člověk zrovna není na ledě, tak na to mrkne. Spíše jsme se ale soustředili sami na sebe. Chtěli jsme vyhrát, protože jsme moc dobře věděli, že naděje umírá poslední. Pardubice ale ukázaly svou sílu a zaslouženě vyhrály.

Už je jisté, že budete hrát play-out. Jak těžké na něj bude najít motivaci?
Jsme profesionálově, motivaci musíme mít pořád. Nesmírně nás těší, že můžeme díky slušnému náskoku hrát relativně uvolněně. Situaci, kterou tady hráči prožívali loni, jsem také kdysi zažil ve Vsetíne a znovu bych si to nepřál. 

Po první třetině odstoupil Jiří Drtina, jaký je jeho zdravotní stav?
Jirka si tam při jedné střele nějak převrátil zápěstí, proto odstoupil a už nehrál. Zítra půjde na rentgen a uvidí se. Já doufám, že bude do dalšího utkání v pořádku, protože je to náš klíčový obránce a hodně by nám chyběl.

Děkuji za rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | so 1.3.2014

Uspěje Energie doma proti Pardubicím?