HC Energie Karlovy Vary

Jaká byla sezóna 2003/04?

K a r l o v y  V a r y - Hokejové boje ročníku 2003/04 již dávno utichly, oslavy vítězů skončily, zklamání poražených pomalu vyprchalo a chrámy nejrychlejší kolektivní hry planety již neduní rykem oddaných fanoušků. Mysli všech hokejových nadšenců se již nedočkavě upírají k další ligové sezóně. Její úvodní buly je však stále v nedohlednu, pojďme si tedy zatím připomenout nejzajímavější okamžiky uplynulého roku z pohledu fanouška karlovarského hokeje.

Zranění Petra Fraňka

Poslední přípravný zápas před novou sezonou s Plzní se stal na dlouhou dobu posledním pro brankářskou jedničku Petra Fraňka. Po jednom náročném zákroku zůstal klíčový muž karlovarského mužstva ležet s bolestivou grimasou na ledě. Bylo jasné, že sestava Energie dostala ránu na nejcitlivějším místě.

S pěti brankáři

Dlouhodobá ztráta největší osobnosti týmu nenechala v klidu klubové vedení, které muselo narychlo shánět rovnocennou náhradu. V domácích utkáních se ve výborném světle předvedl chomutovský host Kamil Jarina, jenž se svými výkony na chvíli vyšvihl až do čela brankářských statistik celé extraligy. Vítězství v Plzni a ve Vsetíně vychytal Lukáš Sáblík zapůjčený z Ústí nad Labem. Spolehlivě chytala také týmová dvojka Rudolf Pejchar. Po výměně Fraňka do Slavie hájil branku energetiků dlouholetý oblíbenec davů v Plzni a Pardubicích Libor Barta.

Petr Franěk se rozloučil s Karlovými Vary

Pouze pětadvacet utkání odchytal letos za Energii Petr Franěk. Když pár minut před koncem duelu se Znojmem opustil s obnoveným zraněním stehenního přitahovače karlovarské brankoviště, jen málokdo tušil, že je to odchod trvalý. Nečekaný přestup do pražské Slavie a následný postup až do finále play-off byl pro Petra Fraňka jistě sladkou náplastí na nepovedený rok.

František Ptáček - "slušňák" a nový vůdce

Smolný rok prožil i bývalý kapitán Energie Ladislav Svoboda. Nejproduktivnějšímu muži ročníku 2002/03 hrubě nevyšel vstup do soutěže, přišlo nepříjemné zranění hlavy, uspěchaný návrat a posléze i odchod z lázeňského města. Do role vůdce se velmi rychle vžila největší letní posila ze Sparty František Ptáček. Subtilní bek potvrdil pověst srdcaře, nesmírně slušného hráče nejen na ledě a výborného obránce s výbornou rozehrávkou. Funkce kapitána se zhostil bravurně, navíc se probojoval až na druhé místo klubového bodování. Šest trestných minut a vysoký herní standard přisoudili milovníkovi rychlých motorek již poněkolikáté cenu pro nejslušnějšího hráče extraligy.

Kumstát, Skuhravý, Kraus - útočný trumf

Kdo by čekal, že nejlepším střelcem týmu se stane obrovitý mladík Petr Kumstát (16 branek)? Snad ani on sám ne. Přesto si vedle dalšího kolosu Václava Skuhravého dokráčel svými mílovými kroky až k ceněnému úspěchu. Skuhravý vedle kanadského bodování (25 bodů - 12+13) bezkonkurenčně dominoval klubové tabulce trestů (117 trestných minut). Parádní rok prožil na levém křídle nejúdernější řady energetiků Jakub Kraus.

Sázkařská aféra se dotkla i Energie

Po velmi slibném začátku zasáhla karlovarské hráče velká krize. Tým ztrácel body a velmi rychle začal vyklízet vydobyté pozice. Aby nebylo problému dost, objevily se v tisku nepodložené spekulace o údajném prodávání zápasů. Vedení klubu se proti těmto informacím důrazně ohradilo. Celá aféra poté pomalu utichla.

Trenérská rošáda

Cestu z herních nesnází nalezla Energie v trenérské výměně. Mladého kouče Hořavu nahradil koncem listopadu Richard Farda. Zkušený hokejový harcovník se pokusil z rozloženého týmu znovu vytvořit dobrou partu. I přes zlepšený herní projev zůstaly Karlovy Vary opět těsně před branami play-off.

Reprezentace poprvé zavítala do lázeňského města

Smutek z vyřazení alespoň trochu zahnalo premiérové vystoupení národního týmu na karlovarském ledě. Přestože výběr připravující se na světový šampionát stále postrádal svá největší esa, odnesli si Francouzi hrozivý debakl 0:8. České reprezentaci sice závěrečný turnaj podle představ nevyšel, na Karlovy Vary však nezanevřela a opět se zde bude připravovat před zářijovým Světovým pohárem!

Dorost bojoval do poslední minuty o postup

V ročním přehledu nemůžeme opomenout ani další borce, kteří, ačkoli nejsou sledováni tisícovkami fandů, srdnatě bojují za své město. Juniorský výběr se letos stal bezkonkurenčním remízovým králem extraligy. Tyto bodové ztráty v konečném účtování odsoudily výběr Mikuláše Antonika k sedmému, tedy nepostupovému, místu v extraligové skupině A. O něco lépe se dařilo dorostu. Přestože na domácím ledě nenašli po čtyři měsíce přemožitele, nakonec jim porážka v posledním utkání v Českých Budějovicích odvanula smělé myšlenky na závěrečné boje. Nesmíme opomenout ani snažení žáčků, jejich trenérů a oddaných rodičů, kteří po celý rok žili hokejem a nezištně pracovali na tom, aby mohl být hokejový národ dále pyšný na své borce.

Sledgemani zasáhli do bojů

Sportovní klub vozíčkářů Sharks Nowaco Karlovy Vary zahájil pod vedením Tomáše Zelenky svou první extraligovou sezónu. Do play-off se odvážní muži neprobojovali, potěšili však třetím místem z mezinárodního turnaje v Amsterdamu!

První zkušenosti nabírala také děvčata

Rovněž ženský tým Dračice Karlovy Vary jsme mohli nalézt v extraligové tabulce vůbec poprvé. Proti ostříleným soupeřkám si vedly celkem zdatně a v průběhu sezóny si připsaly několik velmi cenných výsledků.

Ročník 2003/04 nebyl vůbec nudný, přinesl mnoho skvělých zážitků ale i zklamání. Věřme, že nám všechny týmu HC ENERGIE KARLOVY VARY přinesou v následujícím roce hodně příjemných chvil a třeba i dlouho toužebně očekávaný velký úspěch!