HC Energie Karlovy Vary

Jako dnes musíme bojovat pořád, říká spokojený Libor Ustrnul

K a r l o v y  V a r y - Nejtěžšího možného soupeře přisoudil extraligový los karlovarské Energii těsně před vánočními svátky. Pražská Slavia, vedoucí tým tabulky, však domácímu nadšení a výborné produktivitě nestačila o po osmi tříbodových výhrách v řadě si odváží první prohru. Domácí sehráli po všech směrech výborné utkání, výborně se dařily přesilovky, obrana zvládla i závěrečné vzepětí soupeře. Vedle střelce úvodní branky Milana Krafta dnes zaujal svým výborným defenzivním výkonem Libor Ustrnul. A právě urostlý obránce ochotně odpovídal po závěrečné děkovačce na naše dotazy.
Energetici vstoupili do utkání parádně a už na začátku desáté minuty vedli zásluhou Milana Krafta a nového kapitána Václava Skuhravého o dvě branky. Pak však přišla černá čtvrtminuta a začínalo se znovu z vyrovnaného stavu. „Už před zápasem jsme se hecovali tím, že dnes prostě musíme vyhrát a že na ně vletíme od první minuty. Soupeř to asi nečekal a s trochou štěstí nám tam padly dva góly. Vedení to bylo dobré, jenže jsme se asi zalekli, přestali hrát svou hru a najednou to bylo opět 2:2. Pak jsme si na střídačce řekli, že zase musíme zapnout. Od té doby jsme zase lépe bruslili, zlepšili obrannou třetinu i útok. Celkově si myslím, že nám to dneska šlo. Musíme teď tímto způsobem hrát pořád,“ přibližuje svůj pohled na velmi atraktivní utkání Libor Ustrnul.

Přestože si diváci mohli v úterý vychutnat hokej na velmi vysoké úrovni, po vyrovnání Slavie na 2:2 se příliš nepředvedli. Tolik nevybíravých slov a pískotu snad nelze zažít ani na fotbale v Jablonci. Tím hůř, že adresáty pokřiků byli vlastní hráči. „Kdo nebyl na ledě a nehrál extraligu, tak nemůže soudit shora. Pokud na nás vlastní fanoušek doma řve, že jsme bůhví co a další sprostá slova, tak nám vůbec nepomáhá. Jenom nás tím sráží k zemi. Právě, když dostaneme takové dva góly, tak se fanoušci musí semknout jako jeden tým, zařvat na nás ‚Pojďme, pojďme‘ a trochu nás nahecovat. Kdo na nás řve ta slova, vůbec hokeji nerozumí. Dostali jsme prostě dva góly, je to hokej a musí se s tím takto počítat,“ oprávněně se nedokáže smířit s přístupem některých příznivců.

Mnohem příjemnější byl pohled do publika i na led při karlovarských přesilovkách. Jestliže se Energie v posledních kolech v této herní činnosti trápila, v úterý sehrála početní výhody skvěle: „V této týdenní pauze jsme přesilovky hodně trénovali. Pořádně pomohl i Krafťák, který má techniku, dokáže podržet puk a určitě nám tady hodně prospěje. Je to super kluk v šatně i na ledě. Jsem moc rád, že tady je a věřím, že bude naší velkou oporou.“

V průběhu reprezentační přestávky odešel do Sparty kapitán týmu František Ptáček. Během Rosno Cupu se našla i chvilka na malé rozloučení s touto významnou osobností karlovarské kabiny. „S Frantou Ptáčkem jsem se rozloučil. Na večeři jsem mu popřál, ať se mu daří. Také jsem mu slíbil, že až budeme hrát proti sobě, tak dáme nějakou bitku,“ usmívá se při vzpomínce na rozlučku s bývalým kapitánem.

Novým vůdcem na ledě byl zvolen Václav Skuhravý. Jeho chování v kabině ani na střídačce se ale oproti předchozím zápasům vůbec nezměnilo. „Ne ne, vůbec v ničem se nezměnil. Venca je magor od první chvíle, co jsem do Varů přišel. Pořád hecuje, chce být pořád na koni. Snažím se to s ním, Dvořkou a Honzou Košťálem držet, hecovat se na střídačce a mezi třetinami. Myslím, že je zaslouženě kapitánem, mám toho kluka moc rád. Je to výborný hráč a jsem moc rád, že je naším kapitánem,“ chválí jediného aktuálního reprezentanta v karlovarském dresu.

Otázka poslední směřovala na trávení vánočních svátků. Nebyl by to ale populární Drtič, aby na zdánlivě zdvořilostní dotaz nevymyslel svéráznou odpověď: „Když jsem byl malý, měl jsem Vánoce rád. Ale jak hraji hokej, tak je mi to nějak jedno. Spíše mi prospějí v tom, že si odpočinu, trošičku zregeneruji a budu moct chodit do posilovny. Třeba nemám ještě nakoupené žádné dárky. Naši nic nechtějí, maximálně jim koupím flašku vína, bráchovi hokejku nebo hru na Play Station. Beru to prostě jako normální den a nijak neslavím. Od patnácti let jsem byl v Americe. Tam se kolikrát hrálo hned po Štědrém dnu, takže to vůbec neřeším.“

Související články