Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Jaromír Kverka mladší pečetil vítězství a postup Energie

Jaromír Kverka mladší pečetil vítězství a postup Energie

14.03.2010 | Jan Čech (Karlovarský deník)

Juniorům Energie se podařilo postoupit do čtvrtfinále play off Noen extraligy, když ve třetím zápase udolali Pardubice 4:1. Čtvrtou branku domácích přidával v power play hostí Jaromír Kverka mladší (na snímku).

Osmifinálová série mezi juniorkou Energie a Pardubicemi byla velice vyrovnaná. To potvrdil i autor čtvrté branky ve třetím utkání. „Bylo to hodně vyrovnané. V Pardubicích měli domácí štěstí a doma jsme to dokázali vyválčit. Prostě jsme bojovali a vyšlo nám to,“ řekl na úvod Jaromír Kverka junior.

Série se lámala ve druhém utkání. „Na nás bylo vidět, že máme více sil. Jich bylo málo. Navíc točili jenom čtyři obránce, kterým chodili pomáhat útočníci. Naše mužstvo bylo a je v plné síle. Měli jsme chuť a od prvního okamžiku jsme nepřemýšleli nad něčím jiným než o výhře a postupu dál,“ podotkl.

V posledním utkání série Pardubice první třetinu čekaly a ve druhé udeřily plnou silou. Jenomže svěřenci Vladimíra Martince dokázali vstřelit pouze jednu branku. V následující části už hosté fyzicky odpadli. „Jak už jsem řekl, měli jenom čtyři obránce a ti byli zavaření. Naším cílem bylo nahazovat puky a chodit za nimi do pásma. Prostě a jednoduše jsme vybojovali vítězství,“ pokračoval.

Pardubičtí vstřelili jedinou branku v utkání v přesilovce a na trestné lavici seděl právě Kverka. „Jednoznačně to byla moje chyba. Naštěstí jsme to dokázali během minuty srovnat a ve třetí třetině utkání otočit. Celé to bylo o bojovnosti a o štěstí. My jsme tentokrát ti šťastnější,“ podotkl syn slavného otce.

Ve třetí třetině posledního utkání dokázali svěřenci Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky staršího vstřelit tři branky. „Podle mého rozhodující byla ta naše třetí. Druhou jsme dali sice rychle po začátku třetiny, ale pořád to bylo jenom 2:1. Stačila jedna chyba a Pardubice mohly vyrovnat. Po té třetí už neměli šanci něco se zápasem udělat,“ myslí si Kverka.

V dalším kole narazí Karlovy Vary na Zlín. „Máme skvělé mužstvo, jsme bojovníci a Zlín je podle mě hratelný. Nebojím se říci, že jsme schopni porazit každého,“ hlásí Kverka junior.