Jaroslav Kristek: Byl jsem si hned jistý, že gól platí

V úvodním zápase extraligového finále Karlovarští navázali na výkony, kterými letos překvapují hokejový národ, a ujali se vedení v sérii 1:0. Na ledě o sobě dávali energetici vědět od samotného počátku a odměnou jim byla trefa Jaroslava Kristka v páté minutě. Centr třetího útoku se bezprostředně po utkání ochotně rozpovídal o právě skončené bitvě.
Jardo, odehráli jste první zápas finále a hned jste si připsali vítězství. Jaké jsou vaše první pocity?
Je to super. Přijeli jsme s tím, že alespoň jeden zápas tady chceme vyhrát a jsme rádi, že se nám to podařilo hned první zápas. Zítra se nám tak bude hrát mnohem lépe.

Jaké podle vás byly klíčové momenty duelu?
Měli jsme dobrý začátek a dali jsme rychlý gól. Trošku byla škoda, že když jsme dokázali odskočit, tak Slavia vždycky dorovnala. Celkově to byl vyrovnaný zápas. Až na oslabení, ta jsme dnes nehráli moc dobře. Naštěstí jsme ale dali více gólů.

Ten rychlý gól jste vstřelil právě vy, ale musel ho nakonec potvrdit až videorozhodčí. Co se tam přihodilo?
Bylo to vyhození z naší třetiny, Melen (Marek Melenovský, pozn. red.) mi to přistrčil a já jsem asi z poloviny hřiště jel sám po pravé straně. Ještě tam najížděl Milan Procházka, ale byl tam také bek, takže jsem raději vystřelil nahoru. Byl jsem si hned jistý, že to tyčka nebyla a že to byl gól. Docela dlouho to ale zkoumali a už jsem začínal mít strach. Přece jenom se hraje v Praze (smích).

Jak se vám v O2 Areně hraje? Úzké hřiště, velké teplo... podmínky jsou tu asi hodně podobné Budějovicím?
Už poslední zápas si myslím, že jsme tu sehráli docela dobře. I dnes se nám zde dařilo. Ale ta hra je zde opravdu jinačí. Hraje se to hodně nahoru dolů, každá chyba ve vlastní třetině může rozhodnout, takže si na ně musíme dát pozor. Když budeme pozorní v defenzivě, tak můžeme uspět i zítra.

Na půdě Slavie jste dnes skórovali hned pětkrát. To v Budějovicích jste se na branky mnohem víc nadřeli. Můžete porovnat styl obou mužstev?
Připadá mi, že České Budějovice víc bránily. Ačkoli se o nich říkalo, že jsou útoční, tak měli dobrou organizaci obrany. Budějovice hrály podobně jako Zlín před pěti lety, velice těžko se jim přechází přes střední pásmo. Slavia mi připadá víc útočná, i jejich beci jsou v tomto hodně aktivní. Pro nás to znamená, že můžeme těžit z protiútoků.

Dnešní vítězství, to je určitě dobrá vzpruha sebevědomí pro zítřejší zápas.
Pro ně určitě není dobré, že hned první zápas prohráli. My jsme za vítězství samozřejmě rádi. Zatím je to ale jenom 1:0 a hraje se na čtyři vítězné zápasy. Slavia bude chtít ten druhý zápas zlomit za každou cenu, takže budeme muset hrát ještě o trochu líp než dnes. Věřím ale, že to zvládneme a pojedeme domů šťastnější.