Jaroslav Kristek si pochvaloval rychlý nástup do utkání

Energie ve dvou domácích zápasech nezaváhala a do Prahy si k pátému utkání veze semifinálový mečbol. „Výborně se nám podařilo vstoupit do utkání. Rychle jsme se dostali do vedení a to rozhodlo,“ zhodnotil duel forvard Jaroslav Kristek.
Zvládli jste obě domácí utkání na výbornou. Jste spokojeni?
Ano, jsme. Ve druhém zápase jsme vedli o tři branky a ve druhé třetině dokonce o pět, ale Sparta je kvalitní mužstvo. Za tohoto stavu jsme museli dobře bránit. To se nám nakonec povedlo, takže jsme velice spokojeni.

Ve třetí třetině jste působili hodně hračičkovitě. Akci čtyři na jedno jste chtěli dotáhnout až do prázdné branky…
Celou tuhle akci kluci překombinovali. Kdyby to bylo za stavu 1:0, tak by to určitě řešili nějak jinak. Například střelou. Naštěstí nás to teď nemusí mrzet.

Petr Přikryl, který nahradil Pöpperleho jednou sice inkasoval, ale nakonec všechny vaše útočná snažení ustál. Určitě jste mu hodně zvedli sebevědomí…
On chytá dobře celé play off. Doteď se mu dařilo. Nevím proč ho trenéři nepostavili tentokrát od začátku. To, že v závěru čtvrtého zápasu vychytal spousty šancí, ještě nic neznamená. Každé utkání je jiné a třeba se mu podaří pustit nějaký laciný gól v Praze a nám se podaří potvrdit výkony z domácího prostředí.

Sparta dokázala snížit…
Na začátku třetí třetiny jsme nějaké obavy měli, ale tím jak utíkal čas, tak jsme se uklidňovali. I proto si kluci pak dovolili hodně.