Je to skvělé, na prvním místě ale zůstává tým, říká o hattricku junior Novotný

Nevídaná věc se podařilo v utkání turnaje O Pohár DHL Davidu Novotnému. Karlovarský mladík dokázal za necelou minutu hry nastřílet hned tři branky, čímž pomohl svému celku k obratu proti Zlínu.

Davide, v utkání proti Zlínu jste vstřelil hattrick během necelé jedné minuty, jak se to celé seběhlo?
Stalo se to všechno hrozně rychle, ale na ledě mi to tak nepřišlo, protože to bylo rozdělené třetinou. Uvědomil jsem si to až po zápase, ale nepřikládal bych tomu velkou váhu.

Schoval jste si puk?
Ano, puk jsem si schoval. Spoluhráči mi ho vzali a já jsem ho dal své přítelkyni.

Povedlo se vám už někdy něco podobného?
V mladším dorostu jsem takhle za jeden zápas vstřelil šest branek, což je docela rarita.

Aktuálně jste se čtrnácti trefami pátým nejlepším střelcem soutěže, co to pro vás znamená?
Pro mne osobně je to skvělé. Pořád je ale na prvním místě tým, až poté individuální statistiky.

Dá se říci, že jste svými góly rozhodl utkání, byla to pro vás důležitá výhra?
Pro nás je každá výhra důležitá, každý bod do tabulky je super. Hodně si ale vážíme této, protože jsme prohrávali 0:2 a dokázali jsme to otočit.

V tuto chvíli vedete tabulku ligy, jak vidíte své šance do zbytku sezony?
Snažíme se sbírat v každém utkání co nejvíce bodů. První místo pro nás není prioritou, ale snažíme se hrát o ty nejvyšší posty v tabulce.

Nejvíce gólů, nejlepší úspěšnost střelby a druhá nejlepší přesilovka, co to o týmu vypovídá?
Snažíme se hrát přesilovky co nejefektivněji, co nejvíce střílet. Hodně také trénujeme, tak se to nejspíše projevuje.

Váš otec je vedoucí mužstva, je to pro vás nějaká výhoda?
Ne, snažím se to nevnímat a brát ho jako ostatní kluci.

Radí vám jak se připravovat, co dělat…
Tohle všechno nechává na mně, já už mám zavedené rituály, které dělám před každým zápasem. Ty jsou ale tajné.