HC Energie Karlovy Vary

Ještě není konec, říká litvínovský gólman Franěk

Litvínovští trenéři v penaltovém rozstřelu vytáhli proti střelcům Energie žolíka v podobě Petra Fraňka, který nahradil do té doby výborně chytajícího Jaroslava Hübla. „Není to samozřejmě nic příjemného, ale od toho v týmu jsem. Rozcvičoval jsem se už v průběhu prodloužení. Věděl jsem, že když Jarda (Hübl) nechytí první nájezd, tak půjdu do branky,“ líčí okolnosti své premiéry v letošním play off bývalý brankář Karlových Varů, který v posledních letech hájí barvy svého mateřského oddílu ze severu Čech.
Hokejisté z Litvínova se po dvou domácích zápasech ocitli v kritické situaci. Do Karlových Varů vyrážejí s dvoubodovým mankem. V obou utkáních ale o vítězi rozhodl až rozstřel po vyrovnaných sedmdesáti minutách hry. „Penalty jsou vždycky loterie, stejně tak jsme mohli dneska vyhrát my. Soupeř měl o něco více štěstí. Do Varů ale pojedeme s tím, že nemáme co ztratit, odevzdáme tam všechno. Třeba z nás spadne nervozita. Zápasy si teď musíme užívat a nesmíme se bát hrát a vyhrát,“ burcuje své spoluhráče brankář chemiků Petr Franěk.

Zkušený gólman byl hlavním aktérem situace z loňského play off, kdy po střetu s Petrem Kumstátem vypadl kvůli otřesu mozku ze hry. K této aféře se už ale nechce příliš vracet: „Na ten zápas jsem si samozřejmě vzpomněl, ale myslím, že to tenkrát nebylo nic úmyslného. K takovým zákrokům v hokeji prostě dochází. “

Úterní drama rozhodly až penalty. V nich se hrdinou zápasu stal opět Marek Melenovský. Ten sice svůj první pokus neproměnil, v šesté sérii se už ale radoval. „Když jel podruhé, věděl jsem, že zase zkusí ten přibržděný blafák. Trefil mi beton, tyčku a gól. Stejně tak se to mohlo odrazit ven. Ale to už je štěstí, s tím nic neudělám. Marek to udělal dobře,“ přibližuje svůj pohled na klíčový okamžik duelu mistr světa z Vídně.

Stav série nyní nahrává Karlovarským. Kabina černožlutých se ale v žádném případně nevzdává. „Stále ještě není konec. Pro celkové vítězství se musí vyhrát čtyřikrát a stejně tak můžeme nyní vyhrát my ve Varech,“ připomíná závěrem.

Související články

Ohlasy k zápasu | st 4.3.2009

Melenovský: Naštěstí mi to tam spadlo