HC Energie Karlovy Vary

Jiří Šlégr očaroval své hráče, shodují se Kumstát s Lukešem

Už už to vypadalo, že se karlovarský extraligový tým začíná zvedat. Po vítězství nad Mladou Boleslaví se v lázeňské metropoli představil Litvínov, přímý konkurent v oboji o desítku zaručující předkolo play off. Jenomže Energie selhala a prohrála 5:2. „My jsme udělali strašně moc chyb a to bylo rozhodující,“ přiznal po zápase Petr Kumstát.

Jak už bylo napsáno, Karlovy Vary vedly po úvodní části 2:0, a i když jejich hra nebyla optimální, dokázaly svého soupeře přehrát. „Už v první třetině mohli jít hosté do vedení. Lukáš Mensator musel ukázat několik perfektních zákroků,“ přiznal sportovně Kumstát a pokračoval: „Už při prvním střídání ve druhé třetině jsme mohli dát na 3:0. Pak by se asi zápas vyvíjel jinak. Následně se zápas začal naklánět na stranu hostí. Bylo to našimi chybami.“

Po prvním inkasovaném gólu z hole Františka Lukeše hráči Energie znejistili. „I když Litvínov prohrával, začal ve druhé části bránit ještě lépe, než to předváděl v první části. Druhou branku přidal v přesilovce pět na tři a soupeř si začal věřit. Narostla jim křídla a my jsme byli ve veliké křeči,“ pokračoval hodně otrávený Kumstát.

Na začátku třetí části šli hosté do vedení, ale nezačali bránit. Žádného „zanďoura“ nepředváděli. Naopak. Aktivní hrou Energii zatlačili. „Vyplatilo se jim to. Dali další branky. Hráli dobře a my velmi zle,“ jako by Petr Kumstát ani nevěděl, co k zápasu už více říci.

Příležitostí ke srovnání měli svěřenci Václava Baďoučka více než dost. Zahráli si několik přesilovek. „S Mladou Boleslaví nám to tam padalo. Měli jsme i štěstí. V jedné přesilovce pět na tři si dva hráči zlomili hůl a my jsme to měli daleko snazší. Litvínov byl oproti Boleslavi daleko důraznější a nakonec se mu to vyplatilo,“ doplnil.

František Lukeš v dresu Vervy započal obrat v utkání. Celkem si v utkání připsal tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci. „Já si myslím, že všechny branky byly velice důležité. Jak ty moje, tak i ta Vojty Kubinčáka na začátku třetí třetiny. Ta se postupem času ukázala jako vítězná,“ ohlížel se střelec Vervy za zápasem.

Na lavičce Litvínova poprvé stál Jiří Šlégr. Nebyl to klasický hlavní trenér. Má na starosti celý realizační tým. Kdo se ale na zápas díval trochu pozorněji, tak poznal, že právě Jiří Šlégr má u všeho hlavní slovo. „Chtěli jsme pro něj vyhrát. Pokaždé když přijde nový kouč, chtějí se hráči předvést a zvítězit. Já si myslím, že tento zápas jsme všichni makali naplno a měli jsme takového toho týmového ducha,“ usmíval se Lukeš.

Související články