Junioři poprvé vítězně

Letní příprava juniorů HC Energie je v plném proudu. V úterý si do arény v Dolní Kamenné pozvala k dalšímu měření sil tradičně zdatné vrstevníky z Kladna a poprvé v letošním předsezonním období se mohla radovat z vítězství. O výhru v poměru 2:1 se dvěma přesnými zásahy postaral především Miroslav Majer.
Tým karlovarských juniorů prošel během letní přestávky řadou změn a na výkonech to prozatím bylo znát. Kromě Deje, Kuběny nebo Budínského, kteří se posunuli do „A“ mužstva, odešel z mistrovského kádru také brankář Panec. Další zkušenější borci budou sbírat zkušenosti s dospělým hokejem v nižších soutěžích.

Ale teď zpět k utkání. Lépe do zápasu vstoupili domácí. Na počátku čtvrté minuty se prosadil Majer a poslal energetiky do vedení. Jenže za další čtyři minutky se prosadil Bečvář a bylo vyrovnáno. Do konce prvního dějství padla ještě jedna branka. O tu se v 18. minutě postarala dvojice Majer – Mareček. Druhý jmenovaný vyzval střelce Majera ke skórování, a ten se nemýlil.

V dalších třetinách už branka nepadla, i když příležitostí bylo hodně. Energetici neproměnili trestné střílení.

Junioři: HC Energie - HC Kladno 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: Majer 2 – Bečvář. Vyloučení: 7:6 + Šmíd 5 a do konce (Kladno). Rozhodčí: Florián.

Sestava HC Energie: Hruška (Habal) – Schusser, Prindiš, Rohan, mareček, Majer, Tollinger, Tomeček, Chaljavin – Záhora, Topinka, Ryžuk – Rohan, Hampel, Hudák – Kellner, Dlapa, Jemeljanov – Fusek, Putyera, Vaněk.
Trenéři: Neubauer, Eismann.