Junioři zazářili, bodovaly i ostatní kategorie

Fantastický vstup do sezóny si užívají junioři karlovarské Energie. O uplynulém víkendu je čekal mimořádně náročný program. Během 15 hodin museli nastoupit proti zlatému a stříbrnému celku loňské extraligy, ale výsledky překonaly veškerá očekávání. V sobotu zničili i díky čtyřem bodům Pavla Kuběny mistrovský Vsetín 13:0 a v neděli si i díky suverénnímu nástupu do zápasu hladce poradili se Zlínem. Stejné soupeře dokázali, i když až po penaltách, porazit dorostenci. Žákovské kategorie se také nenechaly zahanbit a přes dílčí neúspěchy si připsaly řadu cenných vítězství.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Vsetín 13:0 (4:0, 5:0, 4:0)
Branky: Dej 2, Mareček,Tomeček, Budínský, Kuběna, Boguský, Sláma, Šnajdr, Schmidt, Mistoler, Chaljavin, Přindiš. Asistence: Topinka 3, Kuběna 3, Budínský 3, Dej 2, Zmeškal, Rohan T., Mareček, Chaljavin, Přindiš, Kellner, Mistoler.
Očekávané utkání loňského mistra na ledě bronzového se změnilo v nečekanou exhibici domácích. Energii se mimořádně střelecky dařilo a večerní utkání, které začalo až ve 21 hodin, se stalo pro Vsetín noční můrou. Karlovarští předčili soupeře ve všech činnostech.

HC Energie Karlovy Vary – HC RI Okna Zlín 5:2 (4:0, 1:1, 0:1)
Branky: Mareček, Topinka, Budínský, Šnajdr, Záhora. Asistence: Schmidt, Zmeškal, Záhora, Rohan T., Šnajdr.
Střeleckou formu z pátečního utkání si Karlovarští přenesli i do sobotního poledne. Po mistrovi se musel odporoučet i loňský stříbrný tým. První třetina jakoby navázala na utkání se Vsetínem a pro „ševce“ se rodil debakl. Nakonec utkání skončilo „normálním“ hokejovým výsledkem i díky tomu, že hosté zpřesnili obranu, ale především díky nastupující únavě domácích z pátečního nočního utkání a následné krátké regeneraci. Zbylé dvě třetiny hrála Energie v obraně pozorně a disciplinovaně, hlídala si své vedení a zápas dotáhla do vítězného konce.

Extraliga dorostu

HC Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: Baar, Hampl, rozh. nájezd Hampl.
Zápas se hrál na dorosteneckou extraligu před poměrně velkou návštěvou. Vsetín měl v utkání více ze hry, který měl i díky velkému rozdílu v počtu vyloučených. Karlovarští tomuto tlaku čelili svojí největší zbraní a to organizovanou hrou s maximálním nasazením. Utkání došlo přes prodloužení k samostatným nájezdům, ve kterých rozhodli hosté o bonusovém bodu v svůj prospěch.

HC RI OKNA Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: Chocholáč, Sýkora, rozh. nájezd Vaněk.
Energie měla dvě třetiny výborné, ve kterých si i díky využité přesilové hře vybudovala dvoubrankový náskok. V poslední části ovšem vedení neudržela a utkání po prodloužení směřovalo opět k samostatným nájezdům. V nich se opět dařilo Západočechům. Za vůli a charakter s jakým mužstvo přistoupilo k "valašskému" dvojutkání zaslouží pochvalu a oceněním pro hráče jsou velmi cenné 4 body.

Žákovská liga starších žáků 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 7:2 (2:0,3:0,2:2)
Branky: Kubáč 2, Zadražil 2, Brodský, Urbančok, Táborský. Asistence: Táborský, Miškovský, Gombár, Tomeček, Troška, Winkler.
Domácí sehráli povedené utkání, měli velmi dobrý pohyb, dohrávali osobní souboje a dokázali proměňovat vytvořené šance.

HC Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky: Winkler 2, Kubáč. Asistence: Kubáč, Zadražil.
O osudu utkání rozhodla 1. třetina, ve které hosté hráli se zbytečným respektem. Do druhé třetiny vstoupili aktivně, přesto inkasovali 3. gól. Ke cti karlovarských mladíků slouží fakt, že nerezignovali a dokázali dotáhnout utkání do power play za stavu 4:3, avšak inkasovali do prázdné brány. Nejlepším hráčem utkání byl F. Winkler, autor dvou branek.

Žákovská liga starších žáků 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Branky: Zikmund 2, Bečka 2, Vrána. Asistence: Csamango 2, Vrána, Grundler, Svoboda.
Po polovině utkání svítil na tabuli stav 1:4 a zdálo se, že hosté mají utkání pod kontrolou. Osmáci Energie se však po změnách v sestavě dokázali vrátit do zápasu a v závěru vyvinuli drtivý tlak, který znamenal obrat celého utkání.

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branka: Bečka.
Hosté měli k dispozici pouze dvě pětky, přesto byli domácím důstojným soupeřem. Dvougólová prohra je vzhledem ke čtyřem tyčkám karlovarských hráčů možná až příliš krutá.

Žákovská liga mladších žáků 7. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:7 (3:4, 1:2, 0:1)
Branky: Krejsa 3, Černý, Hanák, Opatrný, Suchý. Asistence: Michálek, Opatrný, Ziegler, Krejsa, Hanák.
Hostům vstup do utkání nevyšel a v polovině úvodní části prohrávali 1:3. Zavčasu se však otřepali a ještě před první přestávkou skóre otočili. V další fázi zápasu byli lepší a v čele s výborným brankářem Fečem domácí do zápasu už nepustili.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Branky: Vrána2, Opatrný 2, Krejsa, Suchý. Asistence: Opatrný 3, Vrána 2.
Energie si tentokrát nenechala utéct začátek. Utkání přineslo boj o každý kousek ledu. O jeho osudu rozhodla lepší produktivita domácích a dobrý výkon karlovarského brankáře.

Žákovská liga mladších žáků 6. třída

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 7:4 (4:1, 2:3, 1:0)
Branky: Kodl 2, Binias 2. Asistence: Obodzynskyy. Binias, Mikeš.
První šanci v utkání měli karlovarští žáci a šli do vedení. Jenže to bylo z jejich strany v první části všechno, domácí je zatlačili do obrany a výrazně první třetinu vyhráli. I když se v dalším průběhu zápasu hosté herně zvedli a začali domácí přehrávat, ztrátu z prvních dvaceti minut již nedohnali.

HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: Michálek, Kovářík, Mikeš, Binias. Asistence: Michálek 2,Bečka, Parschakov.
Po prohře na Kobře domácí lépe bránili, aby se nenechali zaskočit v úvodu utkání. Navíc dobře kombinovali a na hráčích byla vidět vůle po vítězství. Když se k tomu připočte výborně chytající brankař Ngueyn, je výsledek proti silnému soupeři zasloužený.