KAD-KVA 0:1: V pohárovém zápasu důležitá výhra!

K a d a ň - V Kadani se dnes hrálo první kolo Tipsport Cupu. Skóre otevřela až v čase 23:59 nová posila Energie slovenský obránce Marek Topoli. Libor Pavliš vyhrál vhazování a Topoli od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě. Do konce utkání již branka nepadla a utkání tak skončilo nejtěsnějším výsledkem.

Kadaň - Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 24. Topoli. Vyloučení: 7:10, z toho Košťál (KVA) 5 + do konce utkání, Hlavačka 10 min osobní trest. Bez využití. Diváci: 600. Rozhodčí: Nečas - Pouzar, Kalivoda.
První třetina zápasu začala vyloučením Balázse, ale šanci si paradoxně vypracovali hosté, z bezprostřední blízkosti však nedokázali překonat domácího brankáře Chlada. Kadaň se snažila o nápor, ale hráči Energie všechny náznaky šancí v pohodě eliminovali a naopak sami vyráželi do brejků. Při jednom z nich v 8. minutě našel obránce Bauer mezi kruhy Svobodu, ale ten trefil pouze dobře postaveného Chlada. O minutu později se k puku hned po vhazování dostal Skuhravý, ale jeho střela mířila nad. Hokej se v této fázi poněkud vytratil, zato přibývalo osobních soubojů a nervozity. Ve 13.min. se na Fraňka řítil osamocený Polanský, Hlavačka jej zahákoval a mohl být rád, že si vykoledoval pouze dvouminutový trest.

V přesilovce zkoušeli kadaňští hráči Fraňka ze všech pozic, ale gólman Energie vše pochytal. Po jednom z pokusů doráželi domácí do jeho brankoviště tak dlouho, až se strhla menší bitka. Na 2+2 po ní byli vyloučeni kadaňský Machuta a náš Bauer. Na ledě se poté dlouho nic nedělo, oba týmy se soustředily hlavně na obranu středního pásma. Zajímavé okamžiky přinesla až 20. minuta. Nejprve domácí hráči podnikli rychlý protiútok a Kreuzmannovu střelu vytáhl Franěk nad branku. Na druhé straně zase Opatovský získal forčekinkem za brankou puk, jeho zpětnou přihrávku ovšem nikdo nezachytil.

Druhá část začala průnikem Kverky, který z levé strany vystřelil, ovšem Chlad betonem vyrazil. Ještě v téže minutě se před branku natlačil Košťál, ale obrana domácích si ve spolupráci s brankářem věděla rady. Na druhé straně ujel agilní Fořt, vystřelil však vedle. O malou chvíli později se ten samý hráč ocitl tváří v tvář Fraňkovi, ale slabá bekhendová střela nemohla hostujícího gólmana ohrozit. Ve 24. min. zamkl 2.útok Energie domácí v jejich třetině, ovšem bez gólového vyjádření zůstala i obrovská šance Hlavačky. Tato akce nakonec ke gólu přece jen vedla. Libor Pavliš totiž vyhrál vhazování a Marek Topoli bez přípravy prostřelil tvrdou ranou vše, co mu stálo v cestě - 0:1! Hosté pokračovali v náporu, neujala se však ani střela Kverky, ani dobře sehraná přesilová hra. Ve 30.min. ujížděli domácí hráči dva na jednoho, jejich šanci ovšem bravurně lapil Franěk. Od 32.min. hrála Energie přesilovku, ale Kverka při ní z dobré pozice Chlada nepřekonal. O dvě minuty později však karlovarský centr vybojoval v rohu puk, nahrál Balázsovi, jeho střela ale těsně minula cíl. V 36.min. jeli pro změnu hosté dva na jednoho, ovšem Pavliš tak dlouho otálel s přihrávkou, až nejlepší okamžik prováhal. V 37.min. se před domácí brankou zjevil z ničeho nic Balázs, místo umístěného zakončení však zvolil tvrdou střelu, jež mířila vedle.

Ve 3. třetině zavřeli karlovarští hráči střední pásmo a domácí se již tolik neprosazovali. Prostor se tak naopak otevíral pro hosty. Při jednom z brejků trefil v 45. min. Balázs tyč kadaňské branky! V 48. min. stejný hráč vystihl rozehrávku domácích, ale Chlad zasáhl fantasticky lapačkou. V 51. min. při hře 4 na 4 projel opět Balázs celým kluzištěm, jeho střelu kadaňský gólman pouze vyrazil a z dorážky spálil obrovskou šanci dojíždějící Topoli. V 54.min. byl za faul vysokou holí vyloučen na 5 plus do konce utkání Košťál a začala dlouhá přesilovka domácích. Energie se však v pohodě bránila. V 56. min. se na ledě strhla hromadná bitka, při níž byl nejaktivnějším mužem karlovarský brankář Petr Franěk. Za svou aktivitu dostal dvouminutový trest, stejně jako domácí Kašík. Půl minuty před koncem ještě Kadaň odvolala brankáře a zkusila power play, k vyrovnání to však nevedlo.

V zápase, který příliš hokejové krásy nenabídl, tak rozhodla jediná branka o tom, že Energie splnila roli favorita a postoupila do čtvrtfinálové skupiny Tipsport cupu.

Nejlepší hráči: Chlad - Pavliš, Balázs.

Sestavy:
SK Kadaň: Chlad - Jelínek, Pozník - Kivoň, Klaus - Machuta, Svatoš - Ambrož, Hlavatý - Ibl, Derfler, Kaše - Polanský, Kuchler, Kašša - Patzenhauer, Kašík, Kreuzman - Fořt, Pištej, Palice.
HC Energie Karlovy Vary: Franěk - Bauer, Mádl - Hlavačka, Rodine - Topoli, Němeček - Balázs, Kverka, Svoboda - Opatovský, Bacul, Košťál - Skuhravý, Pavliš, Kraus.