KHL je od extraligy naprosto odlišná, říká Martin Zaťovič

Národním A-tým má za sebou turnaj EHT v Soči, na kterém podlehl všem třem soupeřům. Mezi světlé články výběru trenéra Růžičky patřil jistě exkarlovarský Martin Zaťovič, který svými výkony navázal na své předchozí reprezentační starty. S bývalým kapitánem Energie jsme hovořili po utkání s Ruskem.

Martine, jak byste zhodnotil nedělní zápas s Rusy?
Bylo to velice špatné utkání, špatně jsme začali. Prohráli jsme první třetinu 2:0 a zápas se pak podle toho vyvíjel. Dotahovali jsme a Rusové hráli to, co potřebovali. Škoda, že jsme dostali dva góly. Říkali jsme si, že první třetinu musíme zvládnout, ale bohužel se tak nestalo.

Asistoval jste u druhé branky, můžete se k té situaci vrátit?
Byl jsem tam v souboji za bránou. Nevím, zda Rus už nemohl nebo to podcenil, ale podařilo se mi dostat puk před bránu na volného Erika Hrňu, který to dal suprově do brány.

Vyrovnat už se vám ale bohužel nepodařilo, ačkoli šance byly…
Říkáme si to po každém zápase. Snahu nám upřít nelze, ale nedáváme góly. Vytváříme si šance, ale nedokážeme je proměnit. Vždy je to takové zbrklé, chce to víc klidu na hokejky. Já jsem tam taky dnes trefil hráče zbytečně. Na góly se nadřeme a strašně laciné góly dostaneme.

Jak jste si zvykl v Rusku, jak vám sedí tamní styl hokeje?
Když jsem přišel z extraligy do těchto velkých zápasů, určitě jsem měl co dělat. KHL je soutěž naprosto odlišná od české extraligy nebo zápasů reprezentace. Tam se to tahá po rozích a pořád se rotuje. V reprezentaci se hraje přímočařeji, což mě hodně baví. Ale zvykám si i v KHL a není pochyb, že mi to pomohlo v hokejovém růstu.

V únoru máte šanci zahrát si opět v KV Areně, těšíte se?
Vím, že jedno z těch utkání se bude hrát v Karlových Varech. Pokud mě trenér nominuje, určitě by se na mě přišla podívat řada známých, bylo by to fajn.