Karlovarská kanonáda: šest bodů při skóre 24:4!

(Obsahuje video) Sledge hokejoví Žraloci prožili báječný víkend. Z moravského výjezdu přivezli plný počet bodů a neuvěřitelnou bilanci vstřelených a obdržených branek 24:4, přičemž třetí třetiny skončily v součtu 16:2! Tři hráči se trefili proti oslabené Studénce čtyřikrát při nadílce 15:1, jedním z nich byl útočník Michal Geier (na snímku). Raritou se staly tři góly v oslabení během jediného karlovarského vyloučení. O poznání sladší a nečekaně vysoké vítězství 9:3 na ledě dosud neporaženého Zlína dirigovali opět čtyřmi trefami Jiří Forgo a Jiří Berger, s osmi zásahy nejlepší střelci víkendu. Sharks si tak dvě kola před koncem základní části vystříleli jistotu účasti v play-off.

HC Sledge Studénka - SKV Sharks Karlovy Vary 1:15 (0:2, 0:3, 1:10)

Branky: 33. Fojtík (Staněk, Kudrna) - 6. J. Berger (Forgo), 7. Forgo (Janko), 17. Forgo (M. Geier), 20. Hrbek, 30. M. Geier, 32. Forgo (M. Geier), 35. J. Berger (Hrbek), 36. M. Geier (J. Berger), 37. M. Geier (Forgo, Hrbek), 37. Hrbek (J. Berger), 38. J. Berger (Hrbek), 40. J. Berger (Hrbek), 42. Hrbek (J. Berger), 43. M. Geier (J. Berger), 45. Forgo (Hrbek). Rozhodčí: Bříza, Rapák. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:3. Diváci: 10. Vývoj utkání: 0:6, 1:6, 1:15. Hráno 17. listopadu 2012 ve Studénce.

Studénka: Pečínka - Fojtík, Kudrna, Mlčák, Staněk, Keller, Večeřa, Žák, Sigmund, Chodurek.

Karlovy Vary: B. Mach - J. Berger, Hrbek, M. Geier, Janko, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý.

Vzhledem k absenci ve Studénce hostující trojice polských reprezentantů, kteří si plnili povinnosti v národním týmu na MS skupiny B, byli zřejmým favoritem utkání hosté ze západu. A ti prognózu naplnili měrou vrchovatou. Žraloci připomínali rozjíždějící se stroj, když z mezikruží otevřel skóre Jiří Berger a účet třetiny uzavřel po zpětné Jankově přihrávce Jiří Forgo. Studénka se k ohrožení Machovy branky dostávala sporadicky, ačkoliv pod drtivým tlakem zpočátku neúpěla.

Ve druhé části v pádu dokončil Geirovu práci Jiří Forgo a čtvrtou trefu přidal přesnou střelou Miroslav Hrbek. Žraloci s vedením v zádech následně promarnili klasickou i téměr minutovou dvojnásobnou početní výhodu. Před sirénou však Michal Geier ujel všem a zaokrouhlil proti nezkušenému brankáři skóre na 0:5.

Poslední třetina rozpoutala na ledě peklo a domácí prožili očistec srovnatelný s nejvýkonnějšími metodami karlovarského lázeňství. Na šestý zásah z hokejky Jiřího Forga odpověděl čestným úspěchem zpoza clony Erik Fojtík, jenže tím jakoby protrhl stavidla Vřídla. Přes branku Petra Pečínky se převalila útočná vlna, se kterou si zdecimovaná domácí družina nevěděla rady. Za stavu 1:8 byl vyloučen Ludvík Janko a s úžasem mohl sledovat, jak během jeho trestu v rozmezí 51 sekund navýšili Michal Geier, Miroslav Hrbek a Jiří Berger už na 1:11. Nevídané.

Narozdíl od Studénky se Žraloci sledge hokejem bavili až do konce a přidali ještě další čtyři branky, tu patnáctou přesně se závěrečným hvizdem Jiří Forgo, čímž se vyrovnal svým čtyřgólovým kolegům Bergerovi a Geierovi. Hattrickem doplnil útočné řádění obránce Hrbek.

Pavel Vokáč (Studénka): "Kdybychom plnili v prvních dvou třetinách, co si říkáme už druhý zápas, tak to mohlo být tak 1:3. Ale třetí, to byl masakr. Objektivně řečeno, bez Poláků jsme ani neměli začínat. Máme nového brankáře, jsme rádi aspoň za něj, protože náš mančaft jinak stárne. Kluci by si měli uvědomit, že hrají soutěž a měli by na ni být připraveni. Je to jenom v jejich hlavách."

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): "Já snad ani nemám co říct. Kluci zahráli koncert. Nemám dnes co vyčíst. Začátek byl malinko rozpačitý, ale Studénka postupně odcházela a pak už to bylo k.o. Tři góly v jednom oslabení jsou paráda, ale na druhou stranu jsme hráli přesilovku pět na tři a ani jsme si v ní nebrnkli."

SHK Lapp Zlín - SKV Sharks Karlovy Vary 3:9 (1:2, 1:1, 1:6)

Branky: 15. Hábl (Palát, Julina), 21. Šafránek (Hábl), 40. Šafránek (Julina) - 1. J. Berger (M. Geier, Forgo), 15. Forgo (Hrbek), 25. M. Geier (Hrbek), 33. J. Berger (M. Geier), 33. Forgo (J. Berger), 34. J. Berger (M. Geier, Hrbek), 40. Forgo, 41. Forgo (M. Geier), 44. J. Berger. Rozhodčí: Pelant, Knap. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 18. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6, 3:9. Hráno 19. listopadu 2012 ve Zlíně.

Zlín: Molek (od 33. Matoušek) - Julina, Štít, Hábl, Stodůlka, Palát, Šafránek, Šnajdar, T. Mach.

Utkání se zcela odlišným scénářem se očekávalo v dosud neporaženém Zlíně. Na ledě úřadujícího mistra na sebe narazili poslední finalisté, aktuálně první a druhý tým tabulky. První letošní utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

I tentokrát bylo skóre dlouho na vážkách, i když hned z první střely na zlínskou branku zrušil bezbrankový stav po 58 sekundách Jiří Berger. Jako by tím odstartoval bláznivou třetinu, ve které nebyla nouze o vyložené šance na obou stranách. Hrbek v pádu nezasunul Geierovu vyraženou střelu, Molek zlikvidoval individuální průnik Bergera a proti Geierovi mu pomohla horní tyč. Na druhé straně Palát nedotáhl akci po kličce obránci, nevyužil ani puku vyraženého Machem přímo na jeho hokejku a břevno trefil Julina.

Když Geier nezužitkoval své čistokrevné sólo, udeřili domácí v poslední minutě zahajovací části. Využili Forgovy chyby a Machův zásah maskou vyzněl do prázdna, neboť úspěšně dorážel Zdeněk Hábl. Žraloci však dostali vedení okamžitě zpátky, po 17 sekundách překvapil Molka dalekonosným pokusem Jiří Forgo a přesměroval radost z gólu do šatny na karlovarskou stranu.

Domácím pomohla k opětovnému dorovnání třetí přesilová hra v řadě. I když se Zlín dlouho nemohl usadit v útoku, nakonec vyšel pas na Zdeňka Šafránka a ten svou jízdu po levém křídle zakončil přesně nad Machův postoj. Trochu hektické pojetí hry z první třetiny opadlo, ubylo i vypjatých momentů před brankami.

Že však gól může padnout i ze zdánlivě nulově nebezpečné situace, dokázal ve 25. minutě Michal Geier. Dojel velkou ztrátu oproti Štítovi, získal puk v rohu a po obkroužení branky překvapil Molka, který neměl zcela svůj den. I po druhé třetině tak hosté vedli o gól.

Prakticky po startu poslední periody si vypracovali domácí dvojitou šanci k třetímu vyrovnání. Pohlednou kombinaci však nezakončil přesně Šafránek a i dorážejícího Hábla vychytal Bohumír Mach. Důležitost zákroku se projevila zanedlouho. Jiří Berger dostal po rychlém přenesení hry prostor na brankovišti a zvýšil na 2:4. A ze strany Žraloků to nebylo zdaleka vše. Jen za 47 sekund chyboval za vlastní brankou Hábl a Jiří Forgo po ledě poslal hosty do trháku.

Domácí prostřídali v oddechovém čase gólmany, jenže nebylo jim přáno. I Matoušek propustil hned první pozdrav, který na něj vyslal z prostoru mezi kruhy Jiří Berger. Díky třem trefám během minuty a půl se zdálo býti rozhodnuto. Zlínští navíc nepůsobili v obraně úplně spořádaným dojmem a občas vlál před Matouškem silný průvan. Přesto Lapp dokázal snížit, když se tečovanou střelou prosadil Zdeněk Šafránek.

Žraloci ovšem byli při chuti a napodobili den staré střelecké hody ze třetí třetiny ve Studénce. Do půlminuty po Šafránkově korekci využil nechtěné pobídky stejného hráče před Matouškem Jiří Forgo a za dalších 28 sekund mířil znovu přesně, nad Matouškovu ruku zavěsil osmou trefu. O vítězi již nebylo pochyb, přes nedůrazného Paláta se ještě v předposlední minutě opakovanou střelou prosadil Jiří Berger a uzavřel účet na konečných 3:9 nad do té chvíle neporaženými mistry z jara 2012.

Sestřih z utkání ZDE.

Ohlasy

Zdeněk Hábl (kapitán Zlína): "Po dvě třetiny jsme drželi krok, ale pak nám tam spadlo moc laciných gólů. To člověku moc nepřidá, když dostane po zemi gól od modré. Vary měly hodně štěstí, padalo jim tam všechno na co sáhly."

Jiří Berger st. (trenér Karlových Varů): "Se třemi body z víkendu bych byl spokojený. Ale že vyhrajeme ve Zlíně 9:3, to jsem nečekal. Dokázali jsme vždy odpovědět na vyrovnání Zlína a zase rozhodla třetí třetina, hlavně tři rychlé góly. Výsledek je velká radost a se šesti body jsem maximálně spokojen."