Karlovarská mládež převážně úspěšná

K a r l o v y  V a r y - Další tři cenné body za nerozhodný výsledek v Ústí a vítězství nad Pardubicemi vybojovali v uplynulém týdnu junioři HC Energie. Pozadu nezůstali dorostenci ani žákovské výběry. Mezi individualitami tentokrát vynikl čtyřbrankový osmák Martin Chodounský, hattrickem se zaskvěl Jan Šaling. Výborný týden prožil také dorostenec Miroslav Moro. Ve čtvrtek se jednou trefil do sítě ústeckého Slovanu, v Pardubicích zaznamenal oba karlovarské zásahy.

Extraliga juniorů

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie Karlovy Vary 1:1
Branky: 37. Wágner (Dragoun) - 4. Vrba (Prštický, Tomaška). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 100.

Na rozdíl od mladších kolegů nedokázali junioři se svým severočeským sokem bodovat naplno. Martin Vrba sice již ve čtvrté minutě dostal v přesilovce Energii do vedení, Ústeckým se však v průběhu druhé třetiny podařilo vyrovnat. A protože až do konce hrací doby brankáři nechybovali, odváží si energetici ze severočeské metropole jeden bod.

HC Energie Karlovy Vary - HC Pardubice 3:2
Branky: 12. Vrba (Tomaška), 24. Karpíšek (Tomaška, Chyba), 53. Bušta (Chyba, Hamerle) - 18. Luštinec (Potůček, Kolář), 25. Starý (Potůček). Rozhodčí: Florian - Fiala, Merc. Vyloučení: 5:8, navíc Kolář (Pce) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 190.

Na branku nejproduktivnějšího karlovarského hráče Martina Vrby z 12. minuty našli Pardubičtí odpověď ještě do konce úvodní třetiny. I vedení zásluhou přesné trefy Karpíška mělo jen jepičí život. Až necelých osm minut před závěrečnou sirénou rozhodl o vítězství nad posledním celkem juniorské extraligy svou třetí brankou v sezóně Lukáš Bušta.

Statistiky juniorů HC Energie po 11. kole

Jméno           Z   G   A   B   +/-   Tmin.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: Kuběna, Bauer, Moro - Kubát.

První dvě třetiny se odehrával na karlovarském zimním stadionu nervózní souboj dvou vyrovnaných týmů. Po bleskové kombinaci první útočné formace se dostala Energie ve 13. minutě do vedení. V poslední části hry karlovarští chlapci ještě zvýšili své úsilí a ve 48. minutě přidal kapitán Jan Bauer uklidňující branku. Pokračující domácí útočné snahy korunoval padesát vteřin před koncem na slušivých 3:0 Miroslav Moro. V přílišné euforii pak mladí energetici trochu zapomněli na zadní vrátka a dovolili tak ústeckému Kubátovi zkorigovat na konečných 3:1.

Kompletní reportáž ze zápasu HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem

HC Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky: Moro 2 (Hartman, Bauer, Kalousek). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1.

Do poloviny zápasu byli Karlovarští díky dvěma trefám Miroslava Mora úspěšnějším týmem. Ztráta koncentrace však napomohla domácím, kteří vycítili šanci a během deseti minut ve druhé třetině otočili zápas.V závěrečném dějství své vítězství ještě zvýraznili.

Statistiky dorostu HC Energie po 11. kole

Jméno              Z   G   A   B   +/-   Tmin.

Liga starších žáků - 9. třída

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
Branky: Záhora 2, Klcso, Topinka. Asistence:Topinka, Hájek.

Karlovarští deváťáci působili na píseckém ledě po celé utkání velmi dobrým herním projevem. Celek vedený trenérem Karel Mlejnkem srážela k zemi jen nepřesná koncovka a zbytečné individuální chyby, po kterých také padly i obě inkasované branky.

HC Energie Karlovy Vary - Kobra Praha 2:2 (1:1,1:0,0:1)
Branky:Truhlář, Křivka. Asistence: Přindiš, T. Rohan

Trenéři nasadili sedm ročníkově mladších "deváťáků" v základní sestavě, přesto třída odehrála velmi solidní utkání. Bohužel nedostatky v proměňování gólových šancí Karlovarským zůstaly. Přesto lodivod týmu Karel Mlejnek neskrýval po zápase spokojenost: "Bod bereme, protože soupeř v předchozím kole remizoval na ledě Slavie."

Liga starších žáků - 8. třída

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 2:10 (0:3, 1:4,1:3)
Branky: Chodounský 4, Šaling, Mistoler, Tomeček, Kellner, Zíka, Čižniar. Asistence: Kellner 2,Tomeček 2, Balšan 2, Mistoler 2.

Po velmi dobrém výkonu celého mužstva jsme zaslouženě zvítězili a odvážíme si překvapivě vysoké vítězství.

Karlovy Vary - Kobra Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: Zíka, Kellner, Mistoler, Biel. Asistence: Mistoler, Všetečka, Chodounský, Richter.

Energie měla sice po celou hrací dobu územní převahu, jenže proti soupeři disponujícím věkovou převahou devíti hráčů ročníku 1989, se jen těžko prosazovala. Změny v sestavě a větší hokejový um nakonec zajistil Karlovým Varům zasloužené vítězství.

Krajská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 4:1
Branky: Holba, Vachovec, Frank, Šik.

V těžkém utkání hráči bojovali srdcem a po zásluze zdolali nepříjemného soupeře.

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4
Branky: Šaling 3, Schusser. Asistence: Frank, Schusser.

Sedmá třída opět předvedla, co to znamená bojovat do posledního dechu. Nezměrné úsilí jim přineslo další dva body do tabulky.

Krajská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - IHC Písek 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Branky: Fejtl 2, Baar. Asistence: Baar, Šteg, Vaněk.

První polovina střetnutí patřila jasně domácím. Vedení 3:1 ale i přes několik vyložených šancí pojistit čtvrtým úderem nedokázali. Písečtí na konci druhé části snížili. Začátek třetí třetiny ovládli Jihočeši výborným bruslením, důrazem a hlavně dvěma góly v karlovarské síti. V posledních deseti minutách si varští šesťáci vypracovali velký tlak, na body se však dosáhnout nepodařilo.

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Branky: Fejtl 2, Vrána. Asistence: Vaněk 2, Frk.

Vzhledem k velké marodce nastoupilo v karlovarském dresu pět hráčů z nižší třídy. I díky jejich dobrému výkonu se povedlo ve druhé části třemi brankami otočit nepříznivý vývoj.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: Červenka,Táborský,Troška. Asistence: Hluchý, Frk.

Kdo neviděl, neuvěří! I přes drtivou převahu a celkový poměr střel 42:7, vyhrál první třetinu 1:0 hostující Baník. Inkasovaná branka chlapce nezlomila, dále si vytvářeli šance, které už dokázali proměnit. Perný víkend si užilo pět hráčů, kteří nastoupili i v sobotu za šestou třídu. Jejich výkon si zaslouží velké uznání.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: Csamango, Urbančok. Asistence: Csamango.

Ústřední postavou zápasu byl sokolovský brankář. Do poloviny utkání odolával neúnavným domácím útočníkům, prohře sice nezabránil, ale udržel svůj tým ve hře až do posledních okamžiků.