HC Energie Karlovy Vary

Karlovarskou formu prověří silné Kladno

Rytíři se pokusí dobýt KV Arenu. Pro energetiky je to zatím největší zkouška v dosavadním průběhu WSM ligy, poradí si s Kladnem a přeskočí ho tak v ligové tabulce? Souboj nejlepšího střelce soutěže Matice Podlipnika s procentuálně nejlepším gólmanem Lukášem Cikánkem bude k vidění v pondělí od 17:30. Dorazte i vy!
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Změny v kádru

  • Příchody: Miroslav Kopřiva (Košice), Petr Štindl (Prostějov), David Štich (Ml. Boleslav), Martin Lenďák (Jastrzebie, POL), Tomáš Kaut (Pardubice), Johan Lorraine (Temirtau, KAZ), Daniel Kružík (Klatovy), Linus Svedlund (Västerås, ŠVÉ2), Tomáš Vildumetz (Karlskrona, jun. ŠVÉ).
  • Odchody: Miroslav Hanuljak (Freiburg, NĚM2), Jiří Drtina (Slavia Praha), František Ptáček, David Růžička (Soligorsk, BĚL), Petr Ulrych (Jihlava), Jiří Burger, Petr Tenkrát, Petr Ton, Peter Jánský (Litvínov), Jiří Cetkovský (Nové Zámky), Josh Gratton (Epinal, FRA), Petr Havlůj, Petr Ton.

Po loňském neúspěšném snažení o návrat mezi elitu provedli kladenští Rytíři několik změn. Omlazení kádru vystrnadilo veterány Burgera, Ptáčka nebo třeba Tenkráta. Navíc na Kladně představili novou koncepci, jenž by měla k vytouženému postupu napomoct - vytvoří se základ mužstva okolo patnácti hráčů, kteří v týmu zůstanou několik let a nejlépe do tří sezon vybojují extraligu. „V posledních třech letech jsme stavěli mužstvo z takzvaných krajánků a nebylo to ono," vysvětlil Jaromír Jágr starší pro hokej.cz. „Letos jsme začali jinak a vzali jsme dost vlastních mladých hráčů. Hodně záleží na partě a vím, že teď vznikla velmi dobrá.“ Neobvyklým krokem pak bude role kapitána týmu. V domácích utkáních bude mít céčko na dresu Jakub Strnad, naopak venku David Tůma.

Start do sezony se zatím svěřencům trenéra Hořavy daří, v tabulce jim patří druhá pozice s náskokem pouhého bodu na energetiky. Navíc oba soupeři získali nejvíce bodů (8) z celé WSM ligy na domácím kluzišti. V přípravě na tento ročník již Kladenští s Energií síly změřili, a to hned dvakrát. Nejprve se radovali Rytíři, když na domácím ledě zvítězili 3:0. Odveta s výsledkem 4:1 na karlovarském ledě už ale patřila zelenobílé posádce trenéra Pešouta. Bude hrát i v pondělním duelu roli domácí prostředí?

Koho sledovat - Tomáš Kaut

Osmadvacetiletý hokejista vede se šesti body týmovou produktivitu, v pěti duelech nastřádal gól a pět asistencí. Kladenský forvard oblékal v předchozí sezoně dres Pardubic, Karlovy Vary tak zná velmi dobře.

Lukáš Cikánek

Procentuálně nejlepší brankář celé WSM ligy. Naskočil do čtyř kladenských soubojů a úsupěšnost má 95.71 %. Muž, jenž drtivou většinu své kariéry strávil v dresu rodného Kladna, má na kontě přes sto startů v nejvyšší soutěži.

Poznatky asistenta trenéra

Energetici si v uplynulém kole zastříleli a porazili Benátky nad Jizerou 8:1. „Jsme rádi, že se nám utkání povedlo," říká na úvod Tomáš Mariška. Slova chvály také směřuje k domácímu obecenstvu. „Diváci nám k tomu výsledku pomohli. Pevně věřím, že přijdou minimálně ve stejném počtu jako v sobotu." Asistent hlavního trenéra si uvědomuje sílu soupeře. „My se připravujeme na první souboj s lídrem tabulky," a bojovně dodává, „věřím, že to zvládneme."

Související články