HC Energie Karlovy Vary

Marek Melenovský dovolenou přivítal, působení v Energii si pochvaluje

Jedním z nejpovedenějších přestupů loňského léta z pohledu karlovarské Energie byl bezesporu příchod útočníka Marka Melenovského. Rychlonohý forvard nasbíral v základní části 24 kanadských bodů, dalších 8 přidal ve vyřazovacích bojích, které kvůli zlomenému žebru odehrál se sebezapřením. „Ten konec mě stál hodně sil, teď už je však zranění v pořádku,“ oznamuje na začátku suché letní přípravy.
Marku, jak jste strávil uplynulé týdny dovolené?
Týden jsme byli s rodinou u moře v egyptském Šarm al Šejku. 11. května jsem se vrátil odpočatý a plný sil a energie na letní přípravu (smích).

Stíhal jste sledovat hokejové přenosy z mistrovství?
Zajímal jsem se, jestli nastoupí Venca (Václav Skuhravý, pozn. red.), ale jinak jsem zápasy moc nesledoval. Nějak mě to ani neláká, měl jsem toho z celé sezony dost.

V nohách jste měl skutečně velký počet zápasů, jak jste se po sezoně cítil?
Určitě to bylo hodně náročné. V play off jsem navíc na chvíli vypadl s prasklým žebrem a naskočit zpátky do toho rozjetého vlaku pro mě bylo strašně těžké. Ten konec mě stál hodně sil, a pauzu jsem proto přivítal.

Jak to s vaším zraněním vypadá nyní? Už je vše v pořádku?
Na žebru jsem měl prasklou chrupavku, teď už je to dobré, jen mi tam zůstala malá boule, která už asi nezmizí.

Už jste překousl zklamání z finále a dochází vám, čeho jste vlastně loni dosáhli?
Určitě to byl velký úspěch. Už je to ale za námi, teď je tu nová sezóna s novým trenérem. Rozjíždíme první týden, začínáme se připravovat, abychom opět udělali nějaký úspěch.

Zklamání z posledního zápasu vám určitě pomohly zažehnat i oslavy s fanoušky.
To určitě, byla to paráda, když na nás čekali po sedmém zápase a pak se ještě sešli u Thermalu. Jsme za to moc rádi a děkujeme jim. Doufám, že nás podobně budou podporovat i v další sezoně.

Dokážete si představit, jak by oslavy vypadaly v případě zisku titulu?
Myslím, že by to proběhlo úplně stejně. Alespoň máme motivaci do dalších sezon, abychom to zjistili.

Po takovém úspěchu se Karlovy Vary konečně staly respektovaným týmem a v nové sezoně na ně budou kladena velká očekávání. Jak se s tím vyrovnat?
Když jsem sem před loňskou sezonou šel, tak to byl takový klub na vzestupu. Vnímal jsem, že kvůli tomu stadionu i absenci nějakého výraznějšího úspěchu to ještě není zcela silné mužstvo. Myslím si ale, že po této sezoně na to bude celá republika pohlížet jinak, bude nás brát jako silný manšaft. Cíle budou vysoké, je třeba dostat se do play off a zase tam odvést pořádnou práci.

Svůj přestup na západ Čech tedy vnímáte pozitivně?
Určitě, nemůžu si stěžovat. Naplnilo to moje představy a jsem tady spokojený.

Do Energie si vás přivedl trenér Venera. Nebude vás teď lákat zpět do Zlína?
To nepřipadá v úvahu. Jsem tady spokojený, mám tu dva roky smlouvu a nemám v plánu nikam odcházet. Alespoň z mojí strany se tedy nic dít nebude.

O odchodu Zdeňka Venery jste v kabině věděli asi trochu dříve než veřejnost?
Tušili jsme, že asi odejde. Nechával si ale pořád otevřená zadní vrátka, takže nějaké procento, že by mohl zůstat, stále bylo. Nikdo určitě nevěděl, jak to s ním bude. Nakonec se rozhodl takto, je to jeho rozhodnutí a nedá se s tím nic dělat.

Co pro hokejistu obecně změna trenéra znamená? Je to velká změna?
Tak změna to je. Já jsem to zažil několikrát. Člověk si musí zvykat na jiné tréninky, na jinou morálku. Chce to se přizpůsobit a najít si k trenérovi tu správnou cestu.

Zjišťoval jste si o Josefu Palečkovi nějaké informace, znáte jej?
Co jsem tak zaslechl kolem sebe, tak je to férový člověk, takový typ pana Venery. Takže si myslím, že to bude v klidu.

Berete začínající suchou přípravu jako nutné zlo, nebo jako zpestření po dlouhé sezoně na ledě?
Myslím si, že žádný hokejista to nemá rád. Zvlášť když je to takhle organizované, každý by se asi radši připravoval sám podle sebe. K hokeji to ale patří a je to potřeba, takhle to vnímám. Proto se budu snažit připravit se co nejlíp, aby ta sezona dopadla dobře.

Díky za rozhovor!