HC Energie Karlovy Vary

Martin Zaťovič: Týmu věřím, USA porazíme

V utkání proti Francii museli čeští hokejisté obracet nepříznivý stav. Nakonec se to povedlo i díky trefě jediného energetika v dresu národního týmu Martina Zaťoviče, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Martine, můžete nějak zhodnotit utkání s Francií?
Utkání bylo velmi těžké. Už před zápasem jsme věděli o síle soupeře. Přesto nás Francie zaskočila a ovládla první třetinu. My jsme museli obracet, což se nám naštěstí podařilo. Nebylo to ale vůbec jednoduché, museli jsme bojovat až do konce.

Ve čtvrtfinále vás čeká USA, jak vidíte své šance?
Amerika je extrémně silný soupeř. Jsme ale na mistrovství světa a pokud chceme medaili, musíme porazit každého. Ve čtvrtfinále už si nelze vybírat.

Amerika tady má hodně mladý tým. Myslíte, že zkušenost může být vaše plus?
Oni jsou sice mladí, ale zkušenosti také mají. Navíc z kvalitních juniorských lig, kterými si většina jejich hráčů prošla. Já ale věřím, že postoupíme. Musíme hrát především dobře odzadu.

Proti Francii jste opět nezvládli první třetinu, jak je to možné?
Nevím. Na začátek zápasu jsme se připravovali a stejně ho nezvládli. Ovlivnilo to i hodně vyloučení. S disciplínou se potýkáme celý turnaj, hrajeme hrozně moc času ve čtyřech. Kluci, kteří oslabení nehrají jsou pak studení a těžko se dostávají do hry. Doufám, že proti Americe budeme disciplinovanější.

Vždy se říká, že týmu pomůže pomyslná facka. Nebylo jich ale ve vašem podání moc?
Bohužel už jich bylo dost. Souvisí to ale také s vyrovnaností mužstev. Už to není jako dřív, kdy na mistrovství byla mužstva v roli outsiderů. To nás ale neomlouvá. Věřím, že se to nyní otočí a my postoupíme do semifinále.

Děkuji za rozhovor.