HC Energie Karlovy Vary

Milan Procházka: Z Budějovic jsme zklamaní, ale nyní se musíme připravit na Spartu

Na měsíční hostování z Chomutova je v týmu Energie útočník Milan Procházka. I on ze ztráty vedení a následné porážky v prodloužení v Českých Budějovicích zklamaný. „Dvě minuty jsme před koncem ještě vedli a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Určitě spokojeni nejsme, ale musíme jít dál a nekoukat se na to co bylo, ale na to, co bude. Čeká nás Sparta a na tu se musíme připravit,“ řeklo levé křídlo třetí formace karlovarské Energie.

V zápasech Energie a Mountfieldu nepadá mnoho branek. To se i tentokrát potvrdilo...
Brankaři podali výborný výkon. Navíc zápasy jsou v celé extralize velice vyrovnané a celá soutěž je o hře obran. Když někdo promění dvě tři šance, tak to dokáže následně ubránit.

Jak vy jako nově příchozí vnímáte celou soutěž a hru Energie?
Mužstvo se podle mého oproti loňsku hodně zvedlo. Zápasy v soutěži se nesmí hrát bezhlavě. Celý tým musí pozorně bránit a pomáhat gólmanům směrem dozadu. Tento styl hry nám podle mého přinese úspěch.

Hrajete ve formaci s Melenovským a Skladaným. Nejvíce jste toho ve Varech ale odehrál s Lukášem Pechem. Jak vám současná formace sedí?
Já jsem s Melenem a Frantou hrál v sezoně, kdy jsme vyhráli titul. Už tenkrát se nám hrálo skvěle, i když jsem já hrál pravé křídlo a Franta vlevo. Nicméně jsme inteligentní hráči a dokážeme si vyhovět i naopak. Co se týče Lukáše Pecha, tak s tím se mi hrálo výborně. Je to šikovný kluk, který dokáže na sebe navázat i dva hráče a následně tak uvolnit spoluhráče. Navíc i sám dokáže dobře zakončit. Jeho kvality můžu jenom vyzdvihnout.

Pamětníci mistrovské sezony si ještě teď říkají, že když jste s Pechem začali kroužit v útočném pásmu, gól visel ve vzduchu...
Je to tím, že Pechy je menší postavy a je velice šikovný na puku. Beci s ním mají veliké problémy. Navíc, jak už jsem řekl, on umí pro své spoluhráče šance připravit. Teď z toho těží David Hruška s Martinem Zaťovičem.

David Hruška teď klepe na dveře Klubu kanonýrů. Chybí mu devět přesných zásahů, aby vstoupil mezi elitní hokejisty. Myslíte si, že to stihne, než se vrátíte zpět do Chomutova?
O Davidovi se ví, že to je elitní střelec. Dokáže dát gól z ničeho. Takoví hráči jsou v týmu potřeba. Všichni mu přejeme, aby se do Klubu kanonýrů dostal, a jenom si můžeme tipnout, kolik zápasů k tomu bude ještě zapotřebí. Přál bych mu, aby to stihnul ještě v této sezoně.

Děkuji za rozhovor

Související články

Reportáž | ne 28.11.2010

Prodloužení opět patřilo Jihočechům

Preview k zápasu | so 27.11.2010

Energie vezme útokem České Budějovice