Mládež: Béčko dorostu slaví postup, osmáci potvrdili formu

Reprezentační přestávka? Zapomeňte! Žákovské soutěže pokračovaly v normálním tempu i dál a přinesly zajímavé okamžiky. Páťáci až ve třináctém zápase sezony ochutnali hořkost porážky, dařilo se béčku mladšího dorostu, který si osmou výhrou sezony zajistil postup do nadstavbové skupiny. Osmáci potvrdili výbornou formu, když porazili silný Chomutov a vyhráli pátý z posledních šesti zápasů. Více v našem tradičním výsledkovém souhrnu mládeže.

Liga mladšího dorostu

8. kolo - 12.11.2017

HC Energie Karlovy Vary "B" - HC Čerti Ostrov 5:0 /3:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Motl (Bockstefel), 5. März, 19. Fuksa, 35. Kala (Bockstefel, Botoš), 46. Blecha (Botoš).

Michal Jílek: Zápas byl důležitý proto, že jsme si mohli zajistit postup ze základní skupiny do nadstavby. Hráči se toho zhostili zodpovědně. V první třetině jsme vstřelili rychlou branku a soupeře jsme k ničemu nepustili. Dařilo se mám kombinovat v útočném pásmu kde jsme si tvořili velký počet vyložených šancí a to rozhodlo dnešní utkání.

Liga starších žáků 8. tříd

12. kolo - 10.11.2017

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Šmajda, 22. Šlechta (Rymon, Sapoušek), 32. Rymon (Sýkora, Dorot), 44. Rymon, 48. Rymon (Varvařovský, Neubert), 55. Varvařovský (Neubert), 60. Rymon (Šlechta, Sapoušek) - 34. Koblížek (Rindoš), 39. Kulich (Šilar).

Bohumír Sapoušek: Utkání pro nás nezačalo zrovna šťastně. Po sporném pěti minutovém vyloučení v úvodní minutě jsme dali soupeři šanci na otevření skóre. Toto dlouhé oslabení se nám však podařilo ubránit a naopak nás to nastartovalo k výbornému týmovému výkonu. Dostali jsme se do vedení 3:0, avšak soupeř snížil do konce první třetiny na 2:3. Ale výborný a obětavý výkon všech tří pětek a brankáře Jiskry nás postupně posunul až ke konečnému vítězství 7:2.

Liga starších žáků 7. tříd

13. kolo - 11.11.2017

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 3:13 (1:0, 2:2, 4:0)
Branky a nahrávky: Kolář (Anton), Smýkal (Schöberl), Doubek, Oberle (Voroščuk), Pastor (Král), Šuma (Stehlík, Zeman (Schöberl), Král (Kolář), Slavík (Zeman, Smýkal), Zich, Zeman, Slavík.

Petr Neč: Jen vinou dalšího střeleckého martyria se karlovarští v nepříliš pohledném utkání připravili o daleko vyšší součet branek. Relativně neškodný soupeř dokázal hrozit jen z rychlých protiútoků, ke kterým se hráči domácího celku dostávali díky nedůslednosti energetiků v útočném pásmu.

Liga mladších žáků 6. tříd

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:10

Bohumír Sapoušek: Proti kvalitnímu soupeři jsme drželi krok cca 25 minut. Soupeře jsme dostávali pod tlak a také se ujali vedení 2:0. Po dvou slepených gólech ztratila naše hra nasazení a soupeř začal dominovat. Věřím, že v příštím utkání už naše aktivita vydrží celých 60 minut.

Liga mladších žáků 5. tříd

HC Mariánské Lázně - HC Energie Karlovy Vary 10:8
Branky a nahrávky: Hruška (Mikeš), Malý, Mikeš (Keprta), Hruška (Mikeš), Mikeš (Poizl), Mikeš (Poizl), Nosek, Mikeš (Hruška).

Petr Neč: Po sérii dvanácti vítězných utkání narazili hráči nejmladší žákovské kategorie na soupeře, který jim uštědřil první lekci v sezoně především díky důsledně organizované hře a rychlým protiútokům. Domácí na začátku třetí části vedli dokonce 10:5, nicméně karlovarští nakonec mohutným finišem dokázali snížit na rozdíl dvou branek a velké množství šancí navíc neproměnili. I díky špatnému výkonu většiny týmu v prvních dvou třetinách to ale na bodový zisk tentokrát nestačilo.