Mládež: Dorostu i juniorům zbývají poslední dva zápasy

K a r l o v y V a r y – Po týdenní pauze naskočili karlovarští junioři a dorostenci znovu do urputných bojů o postupovou šestku playoff. Ze dvou zápasů dokázali vytěžit shodně dva body, a tak jsou stále ve hře o postup do vyřazovacích bojů. Starší z těchto dvou bojovníků – junioři dokázali zvítězit ve velice pohledném a důležitém zápase proti Plzni 3:1. Hlavní podíl na tomto úspěchu měl domácí brankář Pavel Jakubal , kterému se zápas velice vyvedl a dovolil jen jednou hostím zvednout ruce nad hlavu. Dorostenci sehráli také velmi dobré utkání na ledě vedoucího Liberce, jenže vinou smůly v koncovce přišli o oba body. Prvně jmenovaní aktuálně okupují osmou nepostupovou příčku, ale pouze o skóre. Dorost drží poslední postupové šesté místo, ale také ze stejného důvodu jako jejich starší kolegové. Naopak nejmladší žáčci karlovarského klubu, elévové druhých a třetích tříd ve svých prvních zápasech o konečné třetí místo, zatím přehrávají své soupeře a rozdíl mnoha branek. Bližší informace o těchto, ale i ostatních zápasech uplynulého herního týdne se dočtete dále v článku.

extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: Gasparik 2, Brňák Asistence: Zaťovič 2, Kuběna
Hrdinou zápasu byl karlovarský brankář Jakubal, který svými zákroky v první polovině utkání přiváděl soupeře doslova k zoufalství. Plzeň byla především špatná v koncovce. Vrcholem bylo dvě její dlouhé početní výhody pěti proti třem. Druhým důležitým mužem „malého derby“ se stal Gasparik, střelec důležitých prvních dvou gólů Energie. Výhra domácích byla zasloužená, měli lepší produktivitu i herní nasazení.

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie K. Vary 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Branky: Sláma, Zaťovič Asistence: Hamerle , Kuběna
Rozhodla první třetina, ve které po jednom ze zákroků dočasně musel odstoupit brankář K. Varů Jakubal (problém s bruslí). Domácí toho využili a vstřelili tři góly. Hosté se nevzdali a bojovali až do konce zápasu, ale na bod již nedosáhli.

extraliga dorostu

HC Rabat Kladno – HC Energie K. Vary 2:1(0:0,1:0,1:1)

Branky: Tomeček Asistence: Topinka
Na ledě prvního týmu tabulky sehráli karlovarští dobré utkání, ale žalostná koncovka z jejich strany rozhodla o porážce.

HC Energie K. Vary – HC Bílí Tygři Liberec 4:3(1:1,2:1,1:1)

Branky: Záhora 2, Topinka, Kelner Asistence: Chaljavin, Čižniar, Tollinger, Rohan T., Mareček
Utkání odehráli domácí s obrovskou vůlí po vítězství, což se jim také nakonec podařilo i když po velmi těžkém průběhu. Energetici vždy o branku vedli, ale soupeř pokaždé vyrovnal. Klíčovým momentem bylo ubráněné dvojnásobné oslabení v době trvání jedné a půl minuty, šest minut před koncem utkání za stavu 4:3.

žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC České Budějovice - HC K. Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Karlovarští měli před zápasem reálnou šanci skupinu vyhrát, ale zápas vůbec nezvládli a prohrou si tuto šanci hodně zkomplikovali. Za domácími zaostávali ve všech herních činnostech i v nasazení a proto po zásluze oba body zůstali na jihu Čech.

žákovská liga starších žáků – 8.třída

HC České Budějovice - HC K. Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branka: Frk
Karlovarští sehráli vyrovnaný zápas na jihočeském ledě, ale o výhře rozhodla lepší koncovka domácích.

žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC K. Vary - HC Slavie Praha 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)

Branka: Hluchý Asistence: Vrána L.
Do 30. minuty předváděla karlovarská „sedmička“ proti favorizovanému soupeři statečný výkon, ale po čtvrté inkasované brance již nebyli Slávii důstojným soupeřem a zbytek utkání hostům odevzdali.

HC K. Vary - HC Č. Budějovice 5:4 (4:0, 0:1, 1:3)

Branky: Frk 2, Táborský 2, Vrána Asistence: Frk 2, Hluchý 2, Vrána, Táborský, Gombár
Domácí předvedli raketový nástup do utkání, byli pohyblivější, důraznější a sebevědomější. Po první dvacetiminutovce utkání vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale opak byl pravdou. Ve 2. a 3. části se hosté výrazně zlepšili a dostali domácí pod tlak. Ti však s vypětím všech sil nakonec výhru ubránili.

žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC K. Vary - HC Slavie Praha 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: Brodský 2, Vrána J., Csamango Asistence: Urbančok 2, Šaling, Bečka
Karlovarští byli po většinu utkání lepším týmem. Měli lepší pohyb, dobře kombinovali a v obraně téměř nechybovali. Kdyby se jim lépe dařilo v koncovce, mohli těžkého soupeře zdolat ještě výraznějším výsledkem.

HC K. Vary - HC Č. Budějovice 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky: Csamango 2, Bečka, Brodský, Kádě Asistence: Šaling 2, Urbančok, Vrána J.
Utkání mělo vynikající úroveň, o kterou se zasloužila obě mužstva. Karlovarští hráli organizovaně, předvedli výkon nepostrádající nasazení a zaslouženě získali dva body.

severočeský přebor elévů – 5. třída

HC K. Vary - HC Chemopetrol Litvínov 7:4 (1:1, 2:2, 4:1)

Branky: Vrána J. 3, Kalčík, Krejsa, Černý a Klíma Asistence: Krejsa 2, Zajíček, Klíma, Vrána J., Opatrný, Kalčík
Karlovarští hráči vyhráli nad vedoucím družstvem zcela zaslouženě. Soupeře předčili hlavně zlepšenou kombinací v závěrečné třetině, ve které nastříleli čtyři branky.

severočeský přebor elévů – 4. třída

HC K. Vary - HC Chemopetrol Litvínov 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Branky: Křehký, Mikeš, Fencl
Ačkoliv si domácí vytvořili více šancí, vítězství dosáhli nakonec hosté díky pohotovějšímu zakončení.