Mládež: Junioři a starší dorostenci začínají hrát s moravskými celky

Pro dvě nejstarší kategorie znamená aktuální polovina soutěže vyměnění soupeřů z Čech, za ty z Moravy. A pro úplně nejstarší z nich, juniory, to byla změna více než příjemná. Po nepřesvědčivých výsledcích z poslední doby si junioři, s jednou z opor týmu, Michalem Vachovcem, vylepšili své sebevědomí a dokázali naplno bodovat v obou těžkých utkáních se silnými moravskými celky. Starší dorost si na ledě soupeřů z Moravy špatně nevedl, avšak dokázal ze vzdáleného východu přivést ze dvou zápasů, i vinou rozsáhlé marodky, pouze bod. Jak si vedli ostatní mládežnící uplynulý týden, se dočete, již tradičně, dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Branky:Kverka, Frk, Chaljavin
Asistence:Šik 2, Vachovec, Endal, Rohan M.
Karlovarští v prvním duelu s moravskými kluby v úvodu utkání soupeře přehrávali a je jen škoda, že nevyužili příležitosti ke vstřelení více branek než jedné. Od druhé části se poměr hry vyrovnal, ale gólově se prosadili opět domácí. V utkání byl vysoký počet vyloučených na obou stranách a rozhodující pro výsledek bylo několikanásobné ubránění přesilové hry soupeře 5 na 3, kterou na druhé straně dokázali energetici využít.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice 7:2 (3:1,2:1,2:0)

Branky: Frk 2, Vachovec, Sýkora, Kverka, Rohan M., Šik
Asistence: Vachovec 4, Rohan M. 2, Funk, Dlapa, Kverka, Frk, Šik
Karlovarští s velkým štěstím doslova přežili úvodní nápor hostů, který trval až do 15 minuty prvního dějství. V té době se Energii podařilo vyrovnat a následně ještě do konce třetiny odskočit na vedení o dvě branky. Rozhodující pro výsledek utkání byly výborně sehrané přesilové hry.

Extraliga staršího dorostu

HC Vítkovice – HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl.(1:1,0:1,2:1 – 1:0)

Branky:Táborský,Matyáš,Beran
Asistence:Novák,Zadražil,Vrána
Hosté sehráli s nejlepším týmem východní skupiny vyrovnané utkání, ve kterém sahali až do 60.minuty po třech bodech. Domácí právě v poslední minutě šťastně vyrovnali a následně získali bonusový bod v prodloužení. V bojovném utkání se postupně zranili tři karlovarští hráči, kteří v závěru zápasu týmu dost chyběli.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 5:1(2:0,2:1,1:0)

Branky:Tomeček
Asistence:Hluchý
Energetici v poslepované sestavě sehráli nepovedené utkání. Často hráli v oslabení (poměr vyloučení 3:11) a právě přesilové hry domácích rozhodly o osudu utkání.

Extraliga mladšího dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Ústí 7:3 (4:2, 2:0, 1:1)

Branky: Bečka 3, Vrána 2, Matyáš, Zikmund
Asistence: Hroch 3, Matyáš 2, Jirušek 2, Doskočil. Zikmund, Gorčík, Priškin, Vrána
Mladší dorostenci vstoupili do utkání rozpačitě a soupeř měl ze začátku utkání optickou převahu. Postupem času se domácí zlepšovali a agresivní hrou si získávali u soupeře respekt. Využití přesilové hry a rychlého protiútoku znamenalo vedení 2:0. Soupeři se tento náskok povedl srovnat, ale na další tlak domácích korunovaný pěknými brankami už nestačil kontrovat. Karlovarští získali postupně čtyřbrankový náskok, který hosté v nabídnutých dvojitých přesilových hrách nedokázali ukrojit. A proto plný zisk bodů zůstal domácím. Střelecky se dařilo Šimonu Bečkovi, který zaznamenal hattrick a byl vůdčí osobností týmu.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)

Branky:Obodzynskyy,Novák M.,Rubeš
Asistence:Sus
Karlovarští odehráli nešťastné utkání. Po celou dobu byli lepším týmem, ale nedokázali zúročit brankami svoji převahu. Nastřelili 4x brankovou konstrukci a domácí přestříleli v poměru 36:20. Jejich trápení vyvrcholilo 3 minuty před koncem utkání vstřelením vlastní branky. Chomutov z mála šancí vytěžil maximum. V závěrečném tlaku hosté neproměnili vyložené šance a utkání skončilo remízou.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Branky: Trapl 3,Vildumetz 2, Trofimov
Asistence:Hauzr 2, Baxa 2, Vildumetz
Utkaní bylo bojem o první místo v tabulce. Oba soupeři předváděli hokej plný pohledných akcí, které hosté dokázali lépe zakončit než domácí a tak si právem odváží ze severu plný bodový zisk. Karlovarští hráči si zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost. Famózní výkon podal brankář Jan Harakal.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 17:3 (5:0, 5:1, 7:2)

Branky:Chodounský 4, Hanák, Pajk, Bečka a Šála po 2, Zeman, Kunc, Salva, Nídl, Tekely
Asistence: Bečka 6, Salva a Chodounský po 2, Hanák, Pajk, Nídl a Šála
Utkání bylo zcela ve znamení převahy domácího celku, což je nejlépe vidět na konečném skore..

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 5:5 (2:1, 0:2, 3:2)

Branky:Parshakov 4, Prošek
Asistence:Šik 3, Habr a Maloušek
V oboustranně velmi dobrém utkání se obě družstva přetahovala o vedení. Zápas nakonec skončil zaslouženou remízou.

Západočeský přebor elévů a v minihokeji – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 5:3

Branky: Prošek 3, Novotný D., Kořán
Asistence:Bernáth 2, Šik, Novotný D.
Západočeské derby bylo po celou hrací dobu vyrovnané, ale domácí strhli svou větší aktivitou vítězství na svojí stranu, a mohli se tak radovat z dalšího vítězství.